Dizi Arşivi

(6.8)
Güney Kore kökenli web çizgi romanları için kullanılan Webtoon'da yer alan ve aynı adlı eserden uyarlan korku-gerilim türündeki dizi fantastik öğeleri de barındırıyor. Bir tarikat liderinin insanlara doğru çıkacak bir şekilde ölüm zamanlarını söylemeye başlamasıyla tam anlamıyla cehenneme dönen dünyada, doğaüstü varlıklar insanları kanlı bir şekilde cezalandırıp, cehenneme mahkûm etmektedir ve bu ortam ilahi adalet temelinde kurulan dinî bir gruba zemin hazırlar. Jung Jinsui, korku içindeki insanlara erdemli yaşamalarını öğütlerken yaşananlar büyük bir kargaşaya neden olur. Bir tarafta iblislerle mücadele için bilim ve teknolojiyi kullananlar diğer tarafta tanrı ile bağ kurup iblislerli yok etmeye çalışan gruplar boy gösterir.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Yoo Ah-in, Park Jeong-min, Kim Hyun-joo, Won Jin-a, Yang Ik-june
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Suç
(7.9)
Tüm dünyada izlenmesi giderek artan Güney Kore dizilerinin bir örneği olan dizide, Yoon Ji-Woo adında, babasının gizemli ölümünün intikamını almak isteyen bir genç kadına odaklanılıyor. Babasının ölüm nedenini ortaya çıkarmak isteyen Yoon, Dongcheonpa adında Kore'deki en büyük uyuşturucu karteline katılır. Asıl amacının ne olduğu asla anlaşılmayan ve bu çetenin patronu olan Choi Moo Jin, Yoon'un bir polis memuru olarak kılık değiştirmesine yardım eder. Böylece köstebek olarak polis teşkilatına giren Yoon, bir yandan babasının cinayetini araştırırken, bu ikili hayatı beklenmedik şekilde birbirine karışmaya başlar ve işler giderek karmaşıklaşır.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Han So-hee, Park Hee-soon, Ahn Bo-hyun, Kim Sang-ho, Lee Hak-joo
Tür : Aksiyon, Dram, Gizem, Macera, Suç
(8.6)
Jeff Lindsay'in Darkly Dreaming Dexter adlı romanından uyarlanarak çekilen, Emmy ve Altın Küre ödüllü dizi Miami'de geçiyor ve Miami polis teşkilatında kan uzmanı olarak çalışan, Dexter adlı bir seri katilin yaşamı anlatılıyor. İşinde uzman bir seri katil olan Dexter, bir yandan da hemen herkesin çok sevdiği, sosyal biridir. Üç yaşında bir bebekken annesi öldürülen Dexter'ı, Miami polis memuru Harry Morgan evlat edinmiştir. Harry ve eşi Doris, Dexter'ın çocukluğunda hayvanları öldürme isteğini gözlemlemişlerdir. Harry'nin Dexter'a rehber olmasıyla, Dexter kendi ahlak anlayışını oturtur ve yakalanmaz. O, yalnızca suçlu olduğundan emin olduğu katilleri öldüren bir seri katildir.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Geoff Pierson, David Zayas, James Remar
Tür : Dram, Gizem, Suç
(8.4)
Jason Bateman'ın başrolünde olduğu, yönetmen ve yapımcı olarak da katkıda bulunduğu dizi, ikisi Üstün Drama Dizisi ödülü olmak üzere 32 Primetime Emmy Ödülü adaylığı ve 2 altın küre ödülünü kazandı. Chicago banliyösünde ailesiyle birlikte sıradan bir hayat süren Marty Byrde, finans ve danışmanlık şirketinden en büyük Meksika uyuşturucu kartellerinden birinin para aklamasına yardım eder. Marty, hem kartelin para aklamasını hem de finans şirketindeki diğer işlerini harika bir şekilde ilerletirken işler sarpa sarar. Para aklama yaptığı uyuşturucu kartelindeki tehlikeli bir müşteri, para kaybını fazla bulur ve öfkelenir. Ailesini korumak isteyen Marty, eşi Wendy ve iki çocuğunu da yanına alarak Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri'ye taşınır. Byrde ailesi için bu bir kaçış değil, macera dolu bir döneme başlangıç anlamına gelmektedir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz, Skylar Gaertner, Julia Garner
Tür : Dram, Suç
İngiliz yapımı suç-dram türündeki dizi, Birinci Dünya Savaşı'ndan yeni çıkmış, yasadışı faaliyetler gösteren çetelerin sardığı İngiltere'de, savaş sonrası halkın nasıl dağıldığını ve diziye adını veren çeteyi anlatıyor. Soygunculuk, at yarışları ve bahis yapan çete, insanları kör etmek için kullandıkları bir jilet dikili olan şapka takmaktan çete ismini alıyor. Peaky Blinders çetesi korkulan bir isim olsa da tamamının çok hoş giyinmesiyle de ün kazanmakta. Polislere rüşvet vererek rahat davranan çete, bir gün bir soygunda hata yapar. Hataları üzerine bu çeteden sorumlu olarak görev yapan bir müfettiş şehre gelir. İşler iyice kızışır ve çete lideri daha da acımasızlaşır.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Cillian Murphy, Paul Anderson, Sam Claflin, Finn Cole, Anya Taylor-Joy
Tür : Dram, Suç
İspanya yapımı bir soygun ve suç türündeki dizide, "Profesör" olarak adlandırılan çok zeki bir suç dehası, bir ekip kurarak tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. İspanya Kraliyet Darphanesi'ni ve İspanya Merkez Bankası'nın soygununu gerçekleştirecektir. Kimliklerin korunması amacıyla Tokyo, Nairobi, Rio, Moskova, Berlin, Denver, Helsinki ve Oslo takma adlarını verdiği, işlerinde uzman olan 8 suçluyu işe alır. Daha ilk bölümde soygun gösterilerek sıra dışılığını belli eden dizi, Profesörün bu planı nasıl organize ettiğini anlattığı geri dönüşlerle işleniyor. Beş aylık bir eğitimden sonra, ekip bu kusursuz planı devreye sokmak için rehinelerle birlikte darphaneye kapanırlar. Çok düşünülmüş planda hiç hesaba katmadıkları olaylar gelişecektir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño, Pedro Alonso, Miguel Herrán
Tür : Dram, Suç
Breaking Bad dizisinin spin-off'u olan dizi, Breaking Bad'deki efsane hikaye başlamadan 6 yıl öncesine gidiyor ve hikayede suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman adlı avukatın hayatı anlatılıyor. Kendi halinde yaşayan ve avukat olan abisinin izinden gitmek isteyen Jimmy McGill'in uyanık yapısı sebebiyle, abisi onun dürüst ve iyi bir avukat olamayacağını düşünür. Jimmy bir yandan davaları kazanmaya çalışırken bir yandan müşteri kazanmayı hedefler. İyi bir hukuk kariyeri yapmak isterken bol bol çalışan Jimmy’nin yolu zamanla uyuşturucu patronlarıyla kesişir. Better Call Saul, iyi bir adamın nasıl ahlak yoksunu bir adama dönüştüğü işlenen, yine Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yazılan bir suç dizisidir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando
Tür : Dram, Komedi, Suç
Büyük bir ustalıkla kurgulanmış bir komploya kurban giden Lincoln 'Linc' Burrows, başkan yardımcısının erkek kardeşini öldürmekten dolayı suçlu bulunmuştur. Bu suçun cezası idamdır ve çaresizce idam gününü beklemektedir. Başarılı mimar Michael Scofield, abisinin haksız yere suçlandığına inanmaktadır fakat onu kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark etmiştir. Temize çıkabilecekleri bir suç değildir ve devletin de işin içine karıştığını öğrenmişlerdir. Kaçmaktan başka çarelerinin olmadığını gören Michael Scofield, çok zekice ve neredeyse kusursuz bir kaçış planı yapar. Scofield'ın bu planı yapması ve sonrasında gelişen olayları konu alan dizisinin hikayesi Paul Scheuring tarafından yazılmıştır.
Yapım Yılı : 2005
Oyuncular : Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies, Paul Adelstein, Rockmond Dunbar
Tür : Aksiyon, Dram, Macera, Suç
(7.7)
Caroline Kepnes'in dizi ile aynı adı taşıyan romanından uyarlanan dizi, Netflix'te yayınlanan ilk sezonundan sonra epey ilgi görmüş ve diğer sezonlar için de onay almıştır. Oldukça zeki bir adam olan Joe Goldberg, New York'ta bir kitapçı işletmektedir. Joe sıradan bir hayat sürdüren, yalnız bir kaç kişiyle muhabbet eden asosyal biridir. Bir gün kitapçıda monoton günlerden birindeyken Guinevere Beck kitap bakmak için dükkana girer. Joe, Beck'i gördüğü anda aşık olur ve ayakları yerden kesilir. Aşık olduğu kızı elde etmek için herşeyi yapabilecek olan Joe, teknoloji ve sosyal medya aracılığıyla Beck'i her yerde takip eder. Sonunda takıntılı takipçisi iken erkek arkadaşı olur. Joe'nun saplantılı hali artarak devam ederken, hayat Beck ve arkadaşları için bir daha aynı olmayacaktır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Penn Badgley, Victoria Pedretti, James Scully, Ambyr Childers, Jenna Ortega
Tür : Dram, Gizem, Suç
Meksika'da küçük ve bağımsız uyuşturucu kaçakçılarının, uyuşturucu yetiştiriciliği yaparken büyük bir organizasyona dönüşmesini ve Guadalajara Kartelinin yükselişini anlatan dizi, 1980'lerde geçiyor. Félix Gallardo, bir uyuşturucu imparatorluğu kurmak için uyuşturucu tacirlerini aynı çatı altında toplayan bir mafya lideridir. Kaliforniya'dan Guadalajara'ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena, Félix Gallardo'yu yakalamak için istihbarat toplamaya başlar ve Meksika'da uyuşturucu ile mücadele için yıllarca sürecek bir savaşa girer. Yapımcılığını Eric Newman, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard'ın üstlendiği Narcos: Mexico adlı diziyi, Türkçe & İngilizce altyazılı ve Türkçe dublaj seçenekleriyle, 1080p kalitesinde, Diziyou farkıyla izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Scoot McNairy, Ernesto Alterio, Tim Ransom, Alejandro Edda, Diego Luna
Tür : Dram, Suç
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori