Dizi Arşivi

(6.8)
Güney Kore kökenli web çizgi romanları için kullanılan Webtoon'da yer alan ve aynı adlı eserden uyarlan korku-gerilim türündeki dizi fantastik öğeleri de barındırıyor. Bir tarikat liderinin insanlara doğru çıkacak bir şekilde ölüm zamanlarını söylemeye başlamasıyla tam anlamıyla cehenneme dönen dünyada, doğaüstü varlıklar insanları kanlı bir şekilde cezalandırıp, cehenneme mahkûm etmektedir ve bu ortam ilahi adalet temelinde kurulan dinî bir gruba zemin hazırlar. Jung Jinsui, korku içindeki insanlara erdemli yaşamalarını öğütlerken yaşananlar büyük bir kargaşaya neden olur. Bir tarafta iblislerle mücadele için bilim ve teknolojiyi kullananlar diğer tarafta tanrı ile bağ kurup iblislerli yok etmeye çalışan gruplar boy gösterir.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Yoo Ah-in, Park Jeong-min, Kim Hyun-joo, Won Jin-a, Yang Ik-june
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Suç
(7.9)
Tüm dünyada izlenmesi giderek artan Güney Kore dizilerinin bir örneği olan dizide, Yoon Ji-Woo adında, babasının gizemli ölümünün intikamını almak isteyen bir genç kadına odaklanılıyor. Babasının ölüm nedenini ortaya çıkarmak isteyen Yoon, Dongcheonpa adında Kore'deki en büyük uyuşturucu karteline katılır. Asıl amacının ne olduğu asla anlaşılmayan ve bu çetenin patronu olan Choi Moo Jin, Yoon'un bir polis memuru olarak kılık değiştirmesine yardım eder. Böylece köstebek olarak polis teşkilatına giren Yoon, bir yandan babasının cinayetini araştırırken, bu ikili hayatı beklenmedik şekilde birbirine karışmaya başlar ve işler giderek karmaşıklaşır.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Han So-hee, Park Hee-soon, Ahn Bo-hyun, Kim Sang-ho, Lee Hak-joo
Tür : Aksiyon, Dram, Gizem, Macera, Suç
Bir Japon çizgi romanından uyarlanan Death Note dizisi, onyedi yaşında lise son sınıf öğrencisi olan Yagami Light'ın, bir şinigaminin (ölüm meleği) düşürdüğü olağan üstü özelliklere sahip bir defteri, 'Ölüm Defteri'ni bulduktan sonra yaşantısının değişimini anlatıyor. Üniversite sınavına hazırlanan, yetenekli ve zeki bir öğrenci olan Light, hayatı sıkıcı bulmakta ve zevk almamaktadır. Bir gün üzerinde “Death Note” yazan bir defter bulur ve incelemeye başlar. Deftere yazılan ismin öleceğini öğrenir ve doğruluğunu test etmeye karar verir. Bir suçlunun ismini yazar ve haberlerde o kişinin öldüğünü görür. Bunun üzerine oldukça şaşırmış olan Yagami, defterin gücü sayesinde neler yapabileceğini farkederek kendi dünyasını yaratmak için suçluların peşine düşer.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Mamoru Miyano, Noriko Hidaka, Nozomu Sasaki
Tür : Animasyon, Gizem
(8.6)
Jeff Lindsay'in Darkly Dreaming Dexter adlı romanından uyarlanarak çekilen, Emmy ve Altın Küre ödüllü dizi Miami'de geçiyor ve Miami polis teşkilatında kan uzmanı olarak çalışan, Dexter adlı bir seri katilin yaşamı anlatılıyor. İşinde uzman bir seri katil olan Dexter, bir yandan da hemen herkesin çok sevdiği, sosyal biridir. Üç yaşında bir bebekken annesi öldürülen Dexter'ı, Miami polis memuru Harry Morgan evlat edinmiştir. Harry ve eşi Doris, Dexter'ın çocukluğunda hayvanları öldürme isteğini gözlemlemişlerdir. Harry'nin Dexter'a rehber olmasıyla, Dexter kendi ahlak anlayışını oturtur ve yakalanmaz. O, yalnızca suçlu olduğundan emin olduğu katilleri öldüren bir seri katildir.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Geoff Pierson, David Zayas, James Remar
Tür : Dram, Gizem, Suç
Ünlü vampir avcısı Abraham Van Helsing'in kanından gelen Vanessa Helsing, dünyanın sonunun nasıl olacağı ile ilgili bir kabus görür. Gördüğü şeyler bir bir gerçekleşmeye başlar ve gördüklerinin yalnızca rüya olmadığını anlar. Amerika Birleşik Devletleri'nde patlayan bir yanardağ ile insanların bir kısmı mutasyona uğrar ve vampire dönüşür. Atmosferde bir toz tabakası oluştuğu için zamanla güneş ışığı vampirleri etkilememeye başlar. Böylece oluşan kaosta dünyayı ele geçiren vampirleri durdurabilecek tek kişi, kanından gelen üstün yetenek ve güçleriyle Vanessa Helsing'tir.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Christopher Heyerdahl, Rukiya Bernard, Aleks Paunovic, Kelly Overton
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem, Macera
Daniel Abraham ve Ty Franck'ın aynı adı taşıyan roman serisine dayanan bilimkurgu dizisi, insanlığın güneş sistemini, Mars'ı, Ay'ı, Asteroit Kuşağını ve ötesini kolonileştirdiği iki yüzyıl sonrası gelecekte geçiyor. Satürn'ün halkaları ile Kuşaktaki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayı olan Jim Holden, mürettebatı ile birlikte Scopuli adında terkedilmiş bir gemi bulur. Jim bu gemiyi oraya kimin ve neden bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır. Deneyimli bir detektif olan David Miller ise zengin bir ailenin kayıp kızını aramaktadır ve bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. David ipuçlarını takip ederek Scopuli'ye varır ve tüm olup bitenin anahtarının, aradığı kızla ilgisi olduğunu anlar. İnsanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya kalan kahramanlarımız olayı araştırmaya devam edecektir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem
Orta Çağ krallığı Dreamland'de, oranın kralı olan babası tarafından daha önce hiç görmediği bir prens olan Bentwood Prensi Guysbert ile evlenmeye zorlanan Bean, kendi düğün töreninden kaçar. Kim olduğunu çözmeye çalışan, kendi kaderini çizmek isteyen Bean, kendisine hediye olarak gönderilen kişisel iblis Luci ve düğünden kaçmak için kargaşa yaratmaya yardım eden arkadaş canlısı elf Elfo ile birlikte gerçek dünyaya adım atar. Canavarlar, cinler, mitolojik yaratıklar, iblisler, troller, morslar gibi fantastik yaratıklarla dolu dünyada, gereğinden fazla mutlu şehrinde daha fazla yaşamak istemeyen bir elf, dünyadaki tüm hastalıkları yok edip yerine daha kötülerini getirmek isteyen Luci ve saray yaşamının getirdiği lükslerle yaşamak istemeyen çılgın bir prensensin oluşturduğu eğlenceli takımın maceraları için bu diziyi izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Abbi Jacobson, Nat Faxon, Eric André, Noel Fielding
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem, Komedi, Macera
Hayatlarında yaşadıkları süre boyunca maddi zorluklar yaşayan, işsiz ve borç batağına düşmüş 456 kişi, gizemli bir hayatta kalma yarışmasına davet edilir. 45,6 milyar Won (38,5 milyon ABD Doları) ödülü kazanmak isteyen yarışmacılar, bir dizi geleneksel çocuk oyunu oynayacak fakat kaybetmenin cezası ölüm olacaktır. Normal bir oyun olmaması sebebiyle oyunu hazırlayanlar bunu gizemli bir adada gizli şekilde yapıyorlar. Dizide 456 kişinin bu tuhaf oyuna girmeleri ve oyunda yaşananlar anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Jung Ho-yeon, Wi Ha-jun, Oh Young-soo
Tür : Aksiyon, Dram, Gizem, Macera
(7.7)
Caroline Kepnes'in dizi ile aynı adı taşıyan romanından uyarlanan dizi, Netflix'te yayınlanan ilk sezonundan sonra epey ilgi görmüş ve diğer sezonlar için de onay almıştır. Oldukça zeki bir adam olan Joe Goldberg, New York'ta bir kitapçı işletmektedir. Joe sıradan bir hayat sürdüren, yalnız bir kaç kişiyle muhabbet eden asosyal biridir. Bir gün kitapçıda monoton günlerden birindeyken Guinevere Beck kitap bakmak için dükkana girer. Joe, Beck'i gördüğü anda aşık olur ve ayakları yerden kesilir. Aşık olduğu kızı elde etmek için herşeyi yapabilecek olan Joe, teknoloji ve sosyal medya aracılığıyla Beck'i her yerde takip eder. Sonunda takıntılı takipçisi iken erkek arkadaşı olur. Joe'nun saplantılı hali artarak devam ederken, hayat Beck ve arkadaşları için bir daha aynı olmayacaktır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Penn Badgley, Victoria Pedretti, James Scully, Ambyr Childers, Jenna Ortega
Tür : Dram, Gizem, Suç
(7.5)
Okulları bir deprem yüzünden çöken Samuel, Nadia ve Christian adında üç işçi sınıfı genç, okullarının çökmesinden dolayı hatalı olan inşaat şirketi tarafından ödenen burs ile ülkenin en seçkin okulu olan Las Encinas'ta okumaya hak kazanırlar. Bu üç genç başta bunu bir fırsat olarak görseler de sınıf farkı okulun zengin öğrencileri tarafından sıklıkla hatırlatılır. Farklı yaşam tarzları, kıskançlık, sosyal boşluklar, her konuda ortaya çıkan rekabet üzerine bir de sınıf arkadaşlarından birinin ölü bulunmasıyla olaylar daha da karmaşık bir hal alır. Netflix için Carlos Montero ve Darío Madrona tarafından oluşturulan, İspanyol gerilim, suç ve dram türündeki Élite adlı diziyi, Diziyou ile 1080p kalitesinde, İngilizce ve Türkçe altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Omar Ayuso
Tür : Dram, Gizem, Suç
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori