Dizi Arşivi

(9.4)
League of Legends yaratıcılarının imzasını taşıyan animasyon dizisi, rüya gibi olan ütopik şehir Piltover ile yeraltı dünyası Zaun arasındaki zorlu çatışmanın ortasında, iki efsanevi kahramanın doğuş hikayesi ile başlıyor. Powder (Jinx) ve Vi, ailelerini şehirlerarası savaşta kaybeden ve Vander tarafından evlat edinilen iki kız kardeştir. Dizide birbirinden kopan bu kız kardeşlerin, savaşın farklı taraflarında savaşmasının yanı sıra, iki şehir arasındaki pek çok farklı yön anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Hailee Steinfeld, Ella Purnell, Katie Leung, Kevin Alejandro, Jason Spisak
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
(7.9)
Tüm dünyada izlenmesi giderek artan Güney Kore dizilerinin bir örneği olan dizide, Yoon Ji-Woo adında, babasının gizemli ölümünün intikamını almak isteyen bir genç kadına odaklanılıyor. Babasının ölüm nedenini ortaya çıkarmak isteyen Yoon, Dongcheonpa adında Kore'deki en büyük uyuşturucu karteline katılır. Asıl amacının ne olduğu asla anlaşılmayan ve bu çetenin patronu olan Choi Moo Jin, Yoon'un bir polis memuru olarak kılık değiştirmesine yardım eder. Böylece köstebek olarak polis teşkilatına giren Yoon, bir yandan babasının cinayetini araştırırken, bu ikili hayatı beklenmedik şekilde birbirine karışmaya başlar ve işler giderek karmaşıklaşır.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Han So-hee, Park Hee-soon, Ahn Bo-hyun, Kim Sang-ho, Lee Hak-joo
Tür : Aksiyon, Dram, Gizem, Macera, Suç
Ünlü vampir avcısı Abraham Van Helsing'in kanından gelen Vanessa Helsing, dünyanın sonunun nasıl olacağı ile ilgili bir kabus görür. Gördüğü şeyler bir bir gerçekleşmeye başlar ve gördüklerinin yalnızca rüya olmadığını anlar. Amerika Birleşik Devletleri'nde patlayan bir yanardağ ile insanların bir kısmı mutasyona uğrar ve vampire dönüşür. Atmosferde bir toz tabakası oluştuğu için zamanla güneş ışığı vampirleri etkilememeye başlar. Böylece oluşan kaosta dünyayı ele geçiren vampirleri durdurabilecek tek kişi, kanından gelen üstün yetenek ve güçleriyle Vanessa Helsing'tir.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Christopher Heyerdahl, Rukiya Bernard, Aleks Paunovic, Kelly Overton
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem, Macera
İnsanların ve uzaylıların beraber yaşadığı uzak bir gelecekte geçen animasyon dizide, 5 yıl bir uzay gemisine kapatılıp, hasar gören uyduları tamir etme cezası alan mahkum Gary ve yaşadıkları anlatılıyor. Gary, evrenin koruyucu ekibi Infinty Guard üyesi olan Quinn'i gördüğü anda aşık olup, bir Infinty Guard pilotunun üniformasını giyerek, yanlışlıkla bir meksikalı aile lokantasını ve 92 Infinty Guard savaş gemisini patlatarak uzay hapishanesine girmiştir. Bu gemide Gary'ye, geminin kontrolünü sağlayan Hue ve aklını kaçırmasın diye arkadaşlık etmesi için verilen KVN adında iki yapay zeka eşlik etmektedir. Gary bir gün yine uydu tamirindeyken Mooncake ismini verdiği yeşil bir canlı formu yüzüne çarpar ve olaylar iyice farklılaşmaya başlar.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Fred Armisen, Tom Kenny, Olan Rogers, Coty Galloway, Tika Sumpter
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
Orta Çağ krallığı Dreamland'de, oranın kralı olan babası tarafından daha önce hiç görmediği bir prens olan Bentwood Prensi Guysbert ile evlenmeye zorlanan Bean, kendi düğün töreninden kaçar. Kim olduğunu çözmeye çalışan, kendi kaderini çizmek isteyen Bean, kendisine hediye olarak gönderilen kişisel iblis Luci ve düğünden kaçmak için kargaşa yaratmaya yardım eden arkadaş canlısı elf Elfo ile birlikte gerçek dünyaya adım atar. Canavarlar, cinler, mitolojik yaratıklar, iblisler, troller, morslar gibi fantastik yaratıklarla dolu dünyada, gereğinden fazla mutlu şehrinde daha fazla yaşamak istemeyen bir elf, dünyadaki tüm hastalıkları yok edip yerine daha kötülerini getirmek isteyen Luci ve saray yaşamının getirdiği lükslerle yaşamak istemeyen çılgın bir prensensin oluşturduğu eğlenceli takımın maceraları için bu diziyi izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Abbi Jacobson, Nat Faxon, Eric André, Noel Fielding
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem, Komedi, Macera
Hayatlarında yaşadıkları süre boyunca maddi zorluklar yaşayan, işsiz ve borç batağına düşmüş 456 kişi, gizemli bir hayatta kalma yarışmasına davet edilir. 45,6 milyar Won (38,5 milyon ABD Doları) ödülü kazanmak isteyen yarışmacılar, bir dizi geleneksel çocuk oyunu oynayacak fakat kaybetmenin cezası ölüm olacaktır. Normal bir oyun olmaması sebebiyle oyunu hazırlayanlar bunu gizemli bir adada gizli şekilde yapıyorlar. Dizide 456 kişinin bu tuhaf oyuna girmeleri ve oyunda yaşananlar anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Jung Ho-yeon, Wi Ha-jun, Oh Young-soo
Tür : Aksiyon, Dram, Gizem, Macera
Büyük bir ustalıkla kurgulanmış bir komploya kurban giden Lincoln 'Linc' Burrows, başkan yardımcısının erkek kardeşini öldürmekten dolayı suçlu bulunmuştur. Bu suçun cezası idamdır ve çaresizce idam gününü beklemektedir. Başarılı mimar Michael Scofield, abisinin haksız yere suçlandığına inanmaktadır fakat onu kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark etmiştir. Temize çıkabilecekleri bir suç değildir ve devletin de işin içine karıştığını öğrenmişlerdir. Kaçmaktan başka çarelerinin olmadığını gören Michael Scofield, çok zekice ve neredeyse kusursuz bir kaçış planı yapar. Scofield'ın bu planı yapması ve sonrasında gelişen olayları konu alan dizisinin hikayesi Paul Scheuring tarafından yazılmıştır.
Yapım Yılı : 2005
Oyuncular : Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies, Paul Adelstein, Rockmond Dunbar
Tür : Aksiyon, Dram, Macera, Suç
1960'ların efsane bir bilim kurgu dizisinin modern yorumu olan ve aynı adı taşıyan dizi günümüzden 30 yıl sonrasında geçmekte. Farklı gezegenlerde koloniler başlamıştır ve Dünyamız artık yaşanamayacak hale gelmiştir. Robinson ailesi, yaşanabilir gezegen olarak belirlenip koloni gönderilecek Alpha Prime'a yeni bir yaşam kurmak için yerleştirilmek üzere seçilen ilk ailedir. Testleri geçip eğitim aldıktan sonra Jupiter 2 adlı uzay gemisiyle yola çıkarlar. Ancak yolda beklenmedik aksilikler gerçekleşir ve hedefledikleri yerden ışık yıllarca uzakta hiç bilmedikleri bir gezegene düşerler. Dizide ailenin bu gezegenden kurtulup diğer kolonicilere katılma mücadelesini işleniyor.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Mina Sundwall
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Macera
(8.2)
Çocukluğundan beri kafasında belli sesler duymakta olan David Haller aslında güçlü telepati yeteneği olan bir mutanttır fakat mutantlarla ilgili bir şey bilinmeyen evreninde akıl hastası sanılmaktadır. David'e şizofreni ve çoklu kişilik bozukluğu teşhisi konulmuştur. Kimsenin duymadığı ve görmediği garip şeyleri algılaması sebebiyle çeşitli uyuşturucular kullanır ve ailesi tarafından akıl hastası zannedilip hastaneye kapatılır. Akıl hastanesinde Syd diye bir kadınla tanışır ve hayatı değişmeye başlar. David, Syd ile yakınlaşmasından sonra fark eder ki duyduğu ve gördüğü şeyler gerçek olabilir. Bunun üzerine akıl hastanesinden kaçar ve onu yakalayan hükümet çalışanlarının elinden kendisi gibi mutant kişilerden oluşan bir grup tarafından kurtarılır. David için gücünü anlama ve kendini tanıma zamanıdır. X-Men serisinden uyarlanan ve aynı adı taşıyan çizgi roman dizisini Diziyou farkıyla İngilizce ve Türkçe altyazı seçenekleriyle, 1080p kalitesinde izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Dan Stevens, Rachel Keller, Aubrey Plaza, Jeremie Harris, Amber Midthunder
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
Matt Murdock, New York'un Hell's Kitchen bölgesinde 9 yaşında bir kaza geçirir ve gözlerine radyoaktif bir madde dökülmesi sonucu görme duyusunu kaybeder. Diğer duyuları gelişen özellikle de duyma yetisi muazzam bir seviyeye varan Murdock, kulaklarını tıpkı bir radar gibi kullanarak çevresindeki her şeyin şeklini ve yerini zihninde canlandırarak rahatça tespit edebilmektedir. Matt'in boksör olan babası kendine söyleneni yapmadığı için öldürülür. Babasının intikamını almak isteyen Matt, gündüzleri başarılı bir avukat olarak geceleri ise Daredevil olarak adalet sağlamaya başlar. Stan Lee & Bill Everett'ın aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan Daredevil dizisini, İngilizce ve Türkçe altyazı seçenekleriyle ve 1080p kalitesinde Diziyou farkıyla izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jay Ali
Tür : Aksiyon, Dram, Macera, Suç
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori