Dizi Arşivi

(8.2)
Lisbon Falls’da başlayan ve bir zaman yolculuğu hikayesi anlatacak olan 11.22.63 dizisi lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakteri etrafında dönüyor. Bilim-kurgu, gizem ve gerilim türünde olan bu mini dizide bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacaktır. 1960’lı yıllara giden Jake’in geldiği yerde 2 dakika geçerken geçmişte 3 yıl gibi bir süre geçmektedir. Kennedy suikastını önlemek için bilgi toplayan ve önünde 3 yıl gibi bir süre olan Epping için işler çok geçmeden sarpa saracak ve kahramanımız hayatının aşkı ile karşılaşacaktır. Stephen King'in 22/11/63 kitabından uyarlanan; Fringe, Lost, Westworld gibi başarılı yapımların yapımcılığını üstlenen J. J. Abrams tarafından yönetilen diziyi 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak Diziyou farkıyla izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : James Franco, Sarah Gadon, Chris Cooper, Daniel Webber, Lucy Fry
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
(9.0)
Dünyanın en büyük yabani hayvanlarıyla göz göze gelebileceğiniz son yer olan ve doğanın tüm ihtişamıyla görülebildiği kıtayı ekranlara taşıyan yapım. 2013 yılında 87 yaşına giren BBC'nin son elli yılında pek çok belgeselle yolculuğa çıkaran ve seslendirmesiyle hayat veren Sir David Attenborough; bu kez vahşi hayatın dünyada sergilediği en büyük gösteriyi, dev Afrika kıtasını yeniden keşfediyor. Savanlardaki vahşi yaşamın anlatıldığı ilk bölümle başlayan belgesel dizi, Kongo'nun balta girmemiş ormanlarını, Sahra çölünü ve Afrika vahşi yaşamı tehdit eden sorunlarını konu alıyor. 2013 yılında yayınlanan İngiltere yapımı diziyi, 1080p kalitesinde Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou farkıyla izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Harika bir hayatı olan Tony, eşi Lisa'nın aniden ölmesinden sonra depresyona girer ve bir karar verir. Artık kendisi de dahil insanlara içinden geldiği şekilde davranmaya başlayacaktır. Tony'nin kendisini ve kimseleri umursamayan "süper güç" gibi gördüğü bu yanı, çevresindekileri endişelendirirken diğer tarafta arkadaşları onun eskisi gibi olması için çalışacaklardır. Eşsiz mizah anlayışıyla bilinen İngiliz komedyen ve oyuncu Ricky Gervais dizinin senaryo, yönetmen koltuğu ve başrolüne imzasını atarken Charlie Hanson ile birlikte yapımcılığı da üstleniyor. Kara mizah türündeki After Life dizisini 1080p görüntü kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazılı seçenekleriyle Diziyou farkıyla izleyin.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Ricky Gervais, Tom Basden, Kerry Godliman, Tony Way, Paul Kaye
Tür : Dram, Komedi
Bilim ve fantastik kurgu yazarı Richard K. Morgan'ın aynı adı taşıyan romanından uyarlanan dizi, günümüzden 250 yıl kadar sonrası bir gelecekte, bilincin farklı bedenlere transfer edilebildiği bir dünyada geçiyor. Yıldızlararası savaşçılardan oluşan seçkin bir time sahip olan Takeshi Kovacs adında bir asker, ekibiyle birlikte bir isyanı bastırmaya gider. Kötü bir yenilgi sonucu Takeshi dışındaki tüm askerler ölür. Takeshi'nin zihni dondurulur ve son derece varlıklı bir adam olan Laurens Bancroftm tarafından 250 yıl sonra uyandırılır. Son derece zorlu bir cinayeti çözmesi karşılığında, Takeshi'ye tekrar hayata dönebilmesi için bir şans vereceğini açıklar. Takeshi Kovacs özgürlüğünü kazanmaya çalışırken, insan zihninin dijitalleştirildiği ve ölümün modasının geçtiği bu dünyayı anlamaya çalışır.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Anthony Mackie, Renée Elise Goldsberry, Chris Conner, Will Yun Lee
Tür : Bilim Kurgu, Fantazi
(9.4)
League of Legends yaratıcılarının imzasını taşıyan animasyon dizisi, rüya gibi olan ütopik şehir Piltover ile yeraltı dünyası Zaun arasındaki zorlu çatışmanın ortasında, iki efsanevi kahramanın doğuş hikayesi ile başlıyor. Powder (Jinx) ve Vi, ailelerini şehirlerarası savaşta kaybeden ve Vander tarafından evlat edinilen iki kız kardeştir. Dizide birbirinden kopan bu kız kardeşlerin, savaşın farklı taraflarında savaşmasının yanı sıra, iki şehir arasındaki pek çok farklı yön anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Hailee Steinfeld, Ella Purnell, Katie Leung, Kevin Alejandro, Jason Spisak
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
(7.5)
Yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer'in yaptığı dizi, örnek bir öğrenci ile dört uyumsuz ve asi öğrencinin okudukları lisede yaşadıkları etrafında dönüyor. Farklı nedenlerle okul idaresiyle problem yaşayan Sinan, Kerem, Eda ve Osman bir çok kez okuldan atılma tehlikesiyle karşı karıya kalmış ve tüm öğretmenleri kendilerinden bıktırmışlardır. Okul müdürü Necdet bu dört öğrenciyi okuldan atmak için hata yapmalarını beklerken, Burcu öğretmen onların atılmaması için çabalayan tek öğretmendir. Dört yaramaz öğrenciye şans verilmesi gerektiğine inanan Burcu öğretmenin tayini çıkmıştır ve öğrenciler bunu öğrendikten sonra gitmesini engellemek için bir plan yaparlar. Burcu öğretmeni okulun asi beden eğitimi öğretmeni Kemal'e aşık edebilirlerse belki gitmemek için bahanesi olur diye umutlanırlar ve okulun örnek öğrencilerinden Işık'ı yardımcı olması için ikna ederler.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : İpek Filiz Yazıcı, Kaan Urgancıoğlu, Selahattin Paşalı, Pınar Deniz, Müfit Kayacan
Tür : Dram, Komedi
Emmy ödüllü doğa bilimci David Attenborough tarafından sunulan yeni doğa belgeseli Life in Colour, renklerin farklı hayvanların yaşamlarında oynadığı rolü araştıran 3 bölümden oluşuyor. İnsan gözüyle görülemeyen ışık spektrumlarını yakalayan kameraların kullanımıyla hayvanların hayatları boyunca renkleri nasıl kullandıklarını, farklı türlerin renklerle olan karmaşık ilişkilerini anlamamıza olanak sağlıyor. Attenborough kariyerine 1950'lilerin başında başladığında böyle bir dizi yapmak istiyormuş fakat o günlerde sadece siyah-beyaz televizyon olmasından dolayı yapılamayan Life in Colour belgeseli aynı zamanda bir tutkunun gerçekleşmesi. Yürütücü yapımcılığını Sharmila Chowdhury, Stephen Dunlevy ve Colette Beaudry’nin üstlendiği, yönetmen koltuğunda Adam Geiger, Sally Thomson, Nick Green ve Bridget Appleby’nin oturduğu David Attenborough's Life in Colour dizisini Diziyou ile 1080p kalitesinde, İngilizce ve Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Band of Brother; Türkçeye "Kardeşler Takımı" diye çevrilen dizi, tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı isimli romanından uyarlanmıştır. 2. Dünya Savaşı temalı ve 10 bölümden oluşan yapım askerler arasındaki dostluğu, güveni ve görev duygusunu oldukça etkileyici sahnelerle sergileyen bir cesaret öyküsüdür. Dram ve savaş kategorisine giren dizi, Amerikan ordusunun 506. Alay'ın 101.Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları deneyimlerden esinlenerek kurgulanmıştır. Askerlerin eğitim aldığı Georgia'daki Toccoa temel kampından başlayan yapım; Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı, Bastogne Savaşı ve Berghof'taki Hitler'in kalesinin ele geçirilmesi ile devam etmiştir. Birlik Almanya'ya doğru ilerlerken zorlu operasyonlar ve sıcak çatışmalarda da yer almak zorunda kalır. Dizide Ambrose'nin Easy Bölüğünden hayatta olanlar ile gerçekleştirilen bire bir röportajlara da yer verilmiştir. Her bir hikayenin ve detayın görsel bir şölen eşliğinde ekrana yansıtıldığı yapımı 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou üzerinden izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2001
Oyuncular : Damian Lewis, Donnie Wahlberg, Eion Bailey, Ron Livingston, Matthew Settle
Tür : Dram, Politik, Savaş
(8.4)
Eski mahkum ve usta bir mücevher hırsızı işlediği bir soygundan dolayı 15 yıl hapis yattıktan sonra özgürlüğüne kavuşur. Baş karakterimizin Ukraynalı Rabbit (Tavşan) lakaplı patronunun kızı Anastasia, hem suç ortağı hem de sevgilisidir. Rabbit ise hem kızına hem de 15 yıl önce çaldığı elmaslara ulaştıracağını düşündüğünden karakterimizi takip etmektedir. Adı Carrie olarak değişmiş ve evlenmiş olan Ana Pennsylvania'da küçük bir kasaba olan Banshee'de yaşamaktadır. Oldukça belalı olan bu kasabaya Lucas adında yeni bir şerif gelmiştir. Yerel suçlularla mücadele ederken öldürülür ve karakterimiz bunu fırsata çevirerek Lucas Hood'un kimliğini üstlenir. Yeni şerif kimliğiyle hem suçlularla hem de geçmişinden insanlarla mücadele ederken bir yandan Rabbit'ten kaçmak ve Carrie ile işleri yoluna koymaya çalışır. Jonathan Tropper ve David Schickler tarafından yaratılan diziyi 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou farkıyla izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Antony Starr, Ivana Miličević, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee
Tür : Dram, Suç
1978'de Glen A. Larson tarafından yaratılan Battlestar Galactica televizyon dizisinin, David Eick ve Ronald D. Moore tarafından oluşturulan yeni nesil uyarlaması olan dizi, askerî bilim kurgu ve drama türünde. Kobol adlı gezegende yaşamlarını sürdüren insanlık uzun yıllar önce gezegenden ayrılmak zorunda kalır. Galactica adlı savaş gemileriyle uzayın derinliklerinde süzülen insan ırkı, yeni bir yuva arayışındadır. Çünkü insanların kendi yaptığı yapay zeka ve makine birleşimi Cylonlar, insanlarla eşit haklara sahip olmak ister ve ayaklanıp insan ırkına savaş açar. Nüfusu epey azalan insanların bir kısmı kendi yolunu çizmeye karar verir, kalanlar da uzun bir arayıştan sonra buldukları 12 gezegenden oluşan bir galaksiye yerleşir. Bu gezegen sonrası kolonilere ayrılırlar. Kendi yolunu çizmek için ayrılan topluluğa da 13. Koloni derler. Cylonlar'ın 12 Koloniye saldırmasının ardından yalnız bir savaş gemisi kurtulmayı başarır. Kayıp gezegen Dünya’yı bulmak için harekete geçen komutan William Adama ve görevi tamamlamaya çalışan mürettebat birçok sorunla karşılaşacaktır. Pek çok ödül ve ödül adaylığı bulunan Battlestar Galactica adlı diziyi, Diziyou ile Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle, 1080p kalitesinde izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2004
Oyuncular : Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, Katee Sackhoff, James Callis
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori