Dizi Arşivi

50 yaşında sıradan bir kimya öğretmeni olan ve boş zamanlarında oto yıkamacıda çalışan Walter White, akciğer kanseri olduğunu ve sadece 2 yıl ömrünün kaldığını öğrenince tüm hayatını değiştirir. Ailesinin maddi durumunu düşünen Walter'ın gözünde ölüm daha farklı bir hal almıştır. Bu zamana kadar yasalara uygun yaşayan, vergilerini ödeyen Walter, kanser ile birlikte tüm duvarlarından ve toplumun dayatmalarından koparak bambaşka bir kimliğe bürünür. Ailesinin rahat yaşaması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Bu uyuşturucu üretip satmak olsa bile. Tek amacı kendi öldükten sonra ailesinin geçinebilmesi için gerekli parayı kazanmaktır. Lise öğrencisi Jesse Pinkman'nın bağlantılarıyla uyuşturucu üretme işine girerler ve işler çığırından çıkar.
Yapım Yılı : 2008
Oyuncular : Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt
Tür : Dram, Suç
Planet Earth 2, BBC'nin en çok izlenen belgesel dizisi Planet Earth'ün devamı niteliğindedir. Dünyanın en ulaşılmaz habitatların eşsiz özelliklerini ve canlıların farklı yaşam şekillerini konu alıyor. Yeni teknolojik gelişmelerle ile birlikte, benzersiz ayrıntı düzeyi ve çarpıcı çekimler oluşturulması sağlanmış. Vahşi yaşam gösterilerinden ve samimi karşılaşmalara kadar benzersiz sahneleri olan Planet Earth 2 adlı belgesel dizisini 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou üzerinden izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Emmy ödüllü, Sir David Attenborough tarafından seslendirilen, doğal dünyamızın muhteşem çeşitliliğini konu alan doğa belgesel dizisi. İlk kez 2006 yılında BBC'de izleyicilerle buluşan ve 11 bölümden oluşan dizi, BBC tarafından bugüne kadar yaptırılan en büyük bütçeli doğa belgesel dizisidir. Çekimleri 4 yıl süren yapım, Yeryüzünün en el değmemiş mekanlarına keşfe davet ediyor. Nehir yataklarını, uçsuz bucaksız çölleri, derin mağaraları, buz dünyasını ve ihtişamlı dağları daha yakından bakmamıza olanak sağlayan dizi; nefes kesen manzaraları, ender görülen yaşam formlarını ve eşsiz canlıları ekranlara taşıyor. Her bölümü 50 dakika süren Planet Earth dizi belgeselini Diziyou farkıyla 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Band of Brother; Türkçeye "Kardeşler Takımı" diye çevrilen dizi, tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı isimli romanından uyarlanmıştır. 2. Dünya Savaşı temalı ve 10 bölümden oluşan yapım askerler arasındaki dostluğu, güveni ve görev duygusunu oldukça etkileyici sahnelerle sergileyen bir cesaret öyküsüdür. Dram ve savaş kategorisine giren dizi, Amerikan ordusunun 506. Alay'ın 101.Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları deneyimlerden esinlenerek kurgulanmıştır. Askerlerin eğitim aldığı Georgia'daki Toccoa temel kampından başlayan yapım; Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı, Bastogne Savaşı ve Berghof'taki Hitler'in kalesinin ele geçirilmesi ile devam etmiştir. Birlik Almanya'ya doğru ilerlerken zorlu operasyonlar ve sıcak çatışmalarda da yer almak zorunda kalır. Dizide Ambrose'nin Easy Bölüğünden hayatta olanlar ile gerçekleştirilen bire bir röportajlara da yer verilmiştir. Her bir hikayenin ve detayın görsel bir şölen eşliğinde ekrana yansıtıldığı yapımı 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou üzerinden izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2001
Oyuncular : Damian Lewis, Donnie Wahlberg, Eion Bailey, Ron Livingston, Matthew Settle
Tür : Dram, Politik, Savaş
(9.4)
League of Legends yaratıcılarının imzasını taşıyan animasyon dizisi, rüya gibi olan ütopik şehir Piltover ile yeraltı dünyası Zaun arasındaki zorlu çatışmanın ortasında, iki efsanevi kahramanın doğuş hikayesi ile başlıyor. Powder (Jinx) ve Vi, ailelerini şehirlerarası savaşta kaybeden ve Vander tarafından evlat edinilen iki kız kardeştir. Dizide birbirinden kopan bu kız kardeşlerin, savaşın farklı taraflarında savaşmasının yanı sıra, iki şehir arasındaki pek çok farklı yön anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Hailee Steinfeld, Ella Purnell, Katie Leung, Kevin Alejandro, Jason Spisak
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
Our Planet, doğa tarihçisi Sir David Attenborough'un anlatıcılığını üstlendiği, Birleşik Krallık yapımı 8 bölümlük doğa belgeseli dizisidir. Dünya Doğayı Koruma Vakfı ile birlikte hazırlanan yapım, dünyamızın doğal, eşsiz ve değerli mucizelerini ekranlara taşıyor. Okyanusun esrarengiz derinliklerini, Afrika'nın uçsuz bucaksız topraklarını, Kuzey Kutbu’nun soğuk ve ıssız doğasını, Güney Amerika'nın tür zengini yağmur ormanlarını kısacası dünyanın dört bir tarafını, 600'ün üzerinde ekip üyesiyle 3500 günden uzun süre boyunca çekim yapılması sonucunda 4 yılda tamamlanmıştır. 50 ülkeyi kapsayan proje, farklı bir bakış açısı ve teknoloji ile birlikte çarpıcı çekimler oluşturmuştur. Ödüllü dizi Planet Earth'ün yaratıcılarının imzasını taşıyan Our Planet adlı belgesel dizisini 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou üzerinden izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Planet Earth II'nin yayınlanmasının ardından bir yıl sonra, Sir David Attenborough 2001'de yayınlanan The Blue Planet'in devamı ile okyanusları yeniden keşfe çıkıyor. 4 yıl gibi sürede çekilen yapımın, su altı çekimleri 6 bin saat sürmüştür. Blue Planet II her bölümde farklı yaşam alanlarına ışık tutuyor. Okyanusun derinlikleri, mercan kayalıkları ve sahiller bunlardan bazıları. Çevre kirliliğine de değinen serinin bir yerinde Attenborough'dan "Okyanuslarda yüzyıllardır stabil kalan bazı şartlar radikal bir şekilde değişiyor" sözlerini duyuyoruz. Müziklerinin yine Hans Zimmer'in olan Blue Planet 2 adlı dizi belgeselini Diziyou farkıyla 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Rick çatlak, parlak zekalı ve alkolik bir bilim adamıdır. Zamanının çoğunu peşinde sürüklediği Morty ile boyutlar arası yolculuklarda alternatif evrenleri keşfetmekle geçirmektedir. Profesör dede Rick ve torunu Morty’nin sınırları kestirilemeyen bol maceralı yolculukları, eğlence ile dolu olmasının yanı sıra derin psikolojik ve felsefi çıkarımlar yapılabilmesini mümkün kılan bir alt metine de sahiptir. Yapımcılığını Harmon'un üstlendiği dizi, senaryo tekniği ve müzikleriyle de dikkatleri üzerine çekerek son yılların en iyi çizgi filmi olma iddiasını koruyor.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
(9.1)
Sir Arthur Conan Doyle'un Britanyalı hayali dedektif kahramanı Sherlock, günümüze uyarlanmış modern bir haliyle karşımıza çıkıyor. Eski askeri doktor olan arkadaşı John Watson ile birlikte 21. Yüzyılın suçlularını yakalamaya çalışırlar. Dizi tıpkı hikayedeki gibi Baker Sokağında daire tutmalarıyla başlar. Sherlock davaları gözlem yoluyla çözmesi ile ünlüdür. Dizi 2010 yılının Mayıs ayında BBC One televizyon kanalında mini dizi olarak yayınlanmaya başladı.
Yapım Yılı : 2010
Oyuncular : Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Rupert Graves, Mark Gatiss, Una Stubbs
Tür : Dram, Gizem, Suç
Human Planet, 2011 İngiltere yapımı 8 bölümlük belgesel serisidir. Dünya üzerinde sadece bir canlı, kendine bütün habitatlarda yaşama imkanı sağlayabilmiştir. Bu canlı bizleriz. Her bölüm farklı habitatı konu alırken, insan türünün en zorlu yaşam koşullarına adapte oluşu, en ilginç örnekleriyle karşımıza çıkıyor. Belgesel serisi, insanların vahşi doğa ve aşırı derecede olumsuz şartlara nasıl çarpıcı ve akıllı çözümler bulduklarını, uygulamalarını ekranlara taşıyor. 2007 yılında çekimlerine başlanan yapım; BBC, Discovery ve BBC Worldwide tarafından yapılmıştır. 40 farklı ülkeden görüntüler içeren serinin çekimleri 3 yıl sürmüş ve 2011 yılında yayınlanmıştır. Human Planet adlı belgesel dizisini Diziyou üzerinden 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2011
Oyuncular : John Hurt
Tür : Belgesel
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori