Dizi Arşivi

(6.8)
Güney Kore kökenli web çizgi romanları için kullanılan Webtoon'da yer alan ve aynı adlı eserden uyarlan korku-gerilim türündeki dizi fantastik öğeleri de barındırıyor. Bir tarikat liderinin insanlara doğru çıkacak bir şekilde ölüm zamanlarını söylemeye başlamasıyla tam anlamıyla cehenneme dönen dünyada, doğaüstü varlıklar insanları kanlı bir şekilde cezalandırıp, cehenneme mahkûm etmektedir ve bu ortam ilahi adalet temelinde kurulan dinî bir gruba zemin hazırlar. Jung Jinsui, korku içindeki insanlara erdemli yaşamalarını öğütlerken yaşananlar büyük bir kargaşaya neden olur. Bir tarafta iblislerle mücadele için bilim ve teknolojiyi kullananlar diğer tarafta tanrı ile bağ kurup iblislerli yok etmeye çalışan gruplar boy gösterir.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Yoo Ah-in, Park Jeong-min, Kim Hyun-joo, Won Jin-a, Yang Ik-june
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Suç
(7.9)
Tüm dünyada izlenmesi giderek artan Güney Kore dizilerinin bir örneği olan dizide, Yoon Ji-Woo adında, babasının gizemli ölümünün intikamını almak isteyen bir genç kadına odaklanılıyor. Babasının ölüm nedenini ortaya çıkarmak isteyen Yoon, Dongcheonpa adında Kore'deki en büyük uyuşturucu karteline katılır. Asıl amacının ne olduğu asla anlaşılmayan ve bu çetenin patronu olan Choi Moo Jin, Yoon'un bir polis memuru olarak kılık değiştirmesine yardım eder. Böylece köstebek olarak polis teşkilatına giren Yoon, bir yandan babasının cinayetini araştırırken, bu ikili hayatı beklenmedik şekilde birbirine karışmaya başlar ve işler giderek karmaşıklaşır.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Han So-hee, Park Hee-soon, Ahn Bo-hyun, Kim Sang-ho, Lee Hak-joo
Tür : Aksiyon, Dram, Gizem, Macera, Suç
(8.2)
Matilda adında eski mahkum bir kadın, 1955 yılındaki en önemli gece kulüplerinden birinde çalışmaktadır. Raşel adında bir kızı vardır ve hapisten çıkana kadar kendisinin varlığından bihaberdir. Matilda, kızı Raşel ile iyi bir ilişki kurmaya çabalarken, onu Fıstık İsmet adındaki Pera'nın belalısı olan adamdan uzak tutmaya çalışır. Tüm bunlar arasında, çalıştığı gece kulübünün patronu Orhan, kulübün yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim'in egoları ile mücadele ederek, çalışanlar için çok zorlu olan ortam zamanla sıcak bir yuvaya dönüşür.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Fırat Tanış, Asude Kalebek, Salih Bademci
Tür : Dram
(8.6)
Jeff Lindsay'in Darkly Dreaming Dexter adlı romanından uyarlanarak çekilen, Emmy ve Altın Küre ödüllü dizi Miami'de geçiyor ve Miami polis teşkilatında kan uzmanı olarak çalışan, Dexter adlı bir seri katilin yaşamı anlatılıyor. İşinde uzman bir seri katil olan Dexter, bir yandan da hemen herkesin çok sevdiği, sosyal biridir. Üç yaşında bir bebekken annesi öldürülen Dexter'ı, Miami polis memuru Harry Morgan evlat edinmiştir. Harry ve eşi Doris, Dexter'ın çocukluğunda hayvanları öldürme isteğini gözlemlemişlerdir. Harry'nin Dexter'a rehber olmasıyla, Dexter kendi ahlak anlayışını oturtur ve yakalanmaz. O, yalnızca suçlu olduğundan emin olduğu katilleri öldüren bir seri katildir.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Geoff Pierson, David Zayas, James Remar
Tür : Dram, Gizem, Suç
(8.8)
Amerikan yapımı sitcom türünde, 62 Primetime Emmy Ödülüne aday gösterilmiş ve 2002'de sekizinci sezonuyla "En İyi Komedi Dizisi" ödülünü kazanmış olan dizi, 20'li yaşlarında hepsi birbirinden farklı karakterde olan 3 kadın ve 3 erkek karakterden oluşan arkadaş grubunun yaşadıklarını anlatıyor. Komedi dizilerinde genelde belirli bir mekan olur, burada da olaylar genelde New York'ta Central Perk Cafe adlı bir kahvecide geçiyor. Kendi düğününden kaçıp, New York'ta bir restoranda aşçı olduğunu bildiği çocukluk arkadaşı Monica Geller'ın yanına giden Rachel Green, Monica'nın ev arkadaşı olur ve onun arkadaş grubuna katılır. Gruptaki Monica'nın ağabeyi Paleontolog Ross, Ross'un üniversiteden oda arkadaşı ve Monica'nın komşusu olan Chandler, ünlü olmaya çalışan aktör Joey Tribbiani, masöz ve müzisyen Phoebe ve Rachel'ın, New York'ta yaşadıkları komik, hareketli, eğlenceli ve hayat dolu maceraları ile dostluk bağları, harika bir mizahla işleniyor.
Yapım Yılı : 1994
Oyuncular : Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry
Tür : Dram, Komedi
(7.5)
Yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer'in yaptığı dizi, örnek bir öğrenci ile dört uyumsuz ve asi öğrencinin okudukları lisede yaşadıkları etrafında dönüyor. Farklı nedenlerle okul idaresiyle problem yaşayan Sinan, Kerem, Eda ve Osman bir çok kez okuldan atılma tehlikesiyle karşı karıya kalmış ve tüm öğretmenleri kendilerinden bıktırmışlardır. Okul müdürü Necdet bu dört öğrenciyi okuldan atmak için hata yapmalarını beklerken, Burcu öğretmen onların atılmaması için çabalayan tek öğretmendir. Dört yaramaz öğrenciye şans verilmesi gerektiğine inanan Burcu öğretmenin tayini çıkmıştır ve öğrenciler bunu öğrendikten sonra gitmesini engellemek için bir plan yaparlar. Burcu öğretmeni okulun asi beden eğitimi öğretmeni Kemal'e aşık edebilirlerse belki gitmemek için bahanesi olur diye umutlanırlar ve okulun örnek öğrencilerinden Işık'ı yardımcı olması için ikna ederler.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : İpek Filiz Yazıcı, Kaan Urgancıoğlu, Selahattin Paşalı, Pınar Deniz, Müfit Kayacan
Tür : Dram, Komedi
Daniel Abraham ve Ty Franck'ın aynı adı taşıyan roman serisine dayanan bilimkurgu dizisi, insanlığın güneş sistemini, Mars'ı, Ay'ı, Asteroit Kuşağını ve ötesini kolonileştirdiği iki yüzyıl sonrası gelecekte geçiyor. Satürn'ün halkaları ile Kuşaktaki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayı olan Jim Holden, mürettebatı ile birlikte Scopuli adında terkedilmiş bir gemi bulur. Jim bu gemiyi oraya kimin ve neden bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır. Deneyimli bir detektif olan David Miller ise zengin bir ailenin kayıp kızını aramaktadır ve bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. David ipuçlarını takip ederek Scopuli'ye varır ve tüm olup bitenin anahtarının, aradığı kızla ilgisi olduğunu anlar. İnsanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya kalan kahramanlarımız olayı araştırmaya devam edecektir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem
(8.6)
Stephanie Land'in "Maid: Hard Work, Low Pay, and a Mother's Will to Survive" adlı çok satan kitabından esinlenilen dizide Alex, problemli ve yoksullukla baş eden bir ailede yetişmiş, psikolojik olarak yıpranmış genç bir annedir. Şiddet dolu ilişkisinden kaçıp, çocuğuna güzel bir gelecek inşa etmek isteyen Alex, sosyal hizmetlerden yardım ister. Geçimini zor da olsa sağlamak, kızı Maddy'ye iyi bir hayat vermek isteyen Alex hizmetçilik yapmaya başlar. Yapımcı koltuğunda Shameless ve Promising Young Woman dizilerinin yapımcısı olan dizide, istismar, yokluk ve her şeye rağmen kendini tanımaya çalışan, kendi hayallerini de unutmayan genç bir kadının dayanıklılıkla ilgili hikayesi anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Margaret Qualley, Nick Robinson, Anika Noni Rose, Andie MacDowell, Tracy Vilar
Tür : Dram
(8.4)
Jason Bateman'ın başrolünde olduğu, yönetmen ve yapımcı olarak da katkıda bulunduğu dizi, ikisi Üstün Drama Dizisi ödülü olmak üzere 32 Primetime Emmy Ödülü adaylığı ve 2 altın küre ödülünü kazandı. Chicago banliyösünde ailesiyle birlikte sıradan bir hayat süren Marty Byrde, finans ve danışmanlık şirketinden en büyük Meksika uyuşturucu kartellerinden birinin para aklamasına yardım eder. Marty, hem kartelin para aklamasını hem de finans şirketindeki diğer işlerini harika bir şekilde ilerletirken işler sarpa sarar. Para aklama yaptığı uyuşturucu kartelindeki tehlikeli bir müşteri, para kaybını fazla bulur ve öfkelenir. Ailesini korumak isteyen Marty, eşi Wendy ve iki çocuğunu da yanına alarak Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri'ye taşınır. Byrde ailesi için bu bir kaçış değil, macera dolu bir döneme başlangıç anlamına gelmektedir.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz, Skylar Gaertner, Julia Garner
Tür : Dram, Suç
(7.8)
1980'lerde Guadalajata Karteli için çalışmaya başlayan Joaquin Guzman namıdiğer "El Chapo", gençlik yıllarından itibaren uyuşturucu kaçakçılığı yapmıştır. 1990'lı yıllarda karanlık suç dünyasında iyice yükselişe geçen El Chapo, 2014 yılında yakalanıp hapse atıldıktan sonra hapishaneden kaçmayı başarmış, ardından 2016 yılında tekrar yakalanarak büyük bir düşüşe geçmiştir. Dizide cüce anlamına gelen "El Chapo" lakaplı, kötü bir şöhreti olan Guzman'ın; yükselişi, polislerden nasıl kaçtığı, yakalanışı ve hapishaneden firarı anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Marco de la O, Valentina Acosta, Juan Carlos Olivas, Humberto Busto, Alejandro Aguilar
Tür : Dram
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori