Dizi Arşivi

(7.9)
Yakın arkadaş olan Family Guy'un senaristlerinden Andrew Goldberg ve komedyen Nick Kroll'un imzasını taşıyan dizide, New York şehrinin banliyölerinde, ergenlik çağına giren bir grup 7. sınıf öğrencisinin, bu çetrefilli dönemi apaçık bir şekilde ele alınıyor. Yetişkinler için hazırlanan bu animasyon dizisinde, ergenlik hormonları yüzünden alınan utanç verici kararların arkasında "Hormon Canavarları" bulunuyor. Başrollerimizin sürekli yanında olan Hormon Canavarları, vücutta yaşanan değişimleri, cinsel uyarılma gibi konuları, her konuyu sekse bağlayarak ve hayatlarının merkezine artık sadece cinselliği koyarak inceliyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Nick Kroll, John Mulaney, Fred Armisen, Jordan Peele, Jason Mantzoukas
Tür : Animasyon, Komedi
(9.4)
League of Legends yaratıcılarının imzasını taşıyan animasyon dizisi, rüya gibi olan ütopik şehir Piltover ile yeraltı dünyası Zaun arasındaki zorlu çatışmanın ortasında, iki efsanevi kahramanın doğuş hikayesi ile başlıyor. Powder (Jinx) ve Vi, ailelerini şehirlerarası savaşta kaybeden ve Vander tarafından evlat edinilen iki kız kardeştir. Dizide birbirinden kopan bu kız kardeşlerin, savaşın farklı taraflarında savaşmasının yanı sıra, iki şehir arasındaki pek çok farklı yön anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Hailee Steinfeld, Ella Purnell, Katie Leung, Kevin Alejandro, Jason Spisak
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
Bir Japon çizgi romanından uyarlanan Death Note dizisi, onyedi yaşında lise son sınıf öğrencisi olan Yagami Light'ın, bir şinigaminin (ölüm meleği) düşürdüğü olağan üstü özelliklere sahip bir defteri, 'Ölüm Defteri'ni bulduktan sonra yaşantısının değişimini anlatıyor. Üniversite sınavına hazırlanan, yetenekli ve zeki bir öğrenci olan Light, hayatı sıkıcı bulmakta ve zevk almamaktadır. Bir gün üzerinde “Death Note” yazan bir defter bulur ve incelemeye başlar. Deftere yazılan ismin öleceğini öğrenir ve doğruluğunu test etmeye karar verir. Bir suçlunun ismini yazar ve haberlerde o kişinin öldüğünü görür. Bunun üzerine oldukça şaşırmış olan Yagami, defterin gücü sayesinde neler yapabileceğini farkederek kendi dünyasını yaratmak için suçluların peşine düşer.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Mamoru Miyano, Noriko Hidaka, Nozomu Sasaki
Tür : Animasyon, Gizem
İnsanların ve uzaylıların beraber yaşadığı uzak bir gelecekte geçen animasyon dizide, 5 yıl bir uzay gemisine kapatılıp, hasar gören uyduları tamir etme cezası alan mahkum Gary ve yaşadıkları anlatılıyor. Gary, evrenin koruyucu ekibi Infinty Guard üyesi olan Quinn'i gördüğü anda aşık olup, bir Infinty Guard pilotunun üniformasını giyerek, yanlışlıkla bir meksikalı aile lokantasını ve 92 Infinty Guard savaş gemisini patlatarak uzay hapishanesine girmiştir. Bu gemide Gary'ye, geminin kontrolünü sağlayan Hue ve aklını kaçırmasın diye arkadaşlık etmesi için verilen KVN adında iki yapay zeka eşlik etmektedir. Gary bir gün yine uydu tamirindeyken Mooncake ismini verdiği yeşil bir canlı formu yüzüne çarpar ve olaylar iyice farklılaşmaya başlar.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Fred Armisen, Tom Kenny, Olan Rogers, Coty Galloway, Tika Sumpter
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
Orta Çağ krallığı Dreamland'de, oranın kralı olan babası tarafından daha önce hiç görmediği bir prens olan Bentwood Prensi Guysbert ile evlenmeye zorlanan Bean, kendi düğün töreninden kaçar. Kim olduğunu çözmeye çalışan, kendi kaderini çizmek isteyen Bean, kendisine hediye olarak gönderilen kişisel iblis Luci ve düğünden kaçmak için kargaşa yaratmaya yardım eden arkadaş canlısı elf Elfo ile birlikte gerçek dünyaya adım atar. Canavarlar, cinler, mitolojik yaratıklar, iblisler, troller, morslar gibi fantastik yaratıklarla dolu dünyada, gereğinden fazla mutlu şehrinde daha fazla yaşamak istemeyen bir elf, dünyadaki tüm hastalıkları yok edip yerine daha kötülerini getirmek isteyen Luci ve saray yaşamının getirdiği lükslerle yaşamak istemeyen çılgın bir prensensin oluşturduğu eğlenceli takımın maceraları için bu diziyi izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Abbi Jacobson, Nat Faxon, Eric André, Noel Fielding
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem, Komedi, Macera
(8.2)
Babasını çocukken kaybeden Alma Winograd-Diaz neredeyse ölümüne sebep olabilecek bir trafik kazası geçirir. Bu kazanın ardından bir süre komada kalıp sonra uyanır fakat bir şeyler farklıdır. Zamanla arasında bir bağ vardır ve yıllar önce vefat eden babasını görüp onunla konuşmaktadır. Babası Alma'ya zamanda yolculuk yapıp bazı şeyleri değiştirebileceğini, ölümünü engelleyebileceğini söyler. Alma da bu yeni yeteneğini babasının öldüren kişiyi bulup onu engellemek için kullanmaya karar verir. Oyuncuların normal video çekiminden sonra her bir kare için yapılan çizimler ve efektler ile ortaya çıkarılan bu animasyon dizi rotoskop tekniği ile yapılmış. BoJack Horseman yaratıcısı Raphael Bob-Waksberg ile Kate Purdy'nin ellerinden çıkan Undone dizisini Diziyou kalitesiyle Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle, 1080p olarak izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular : Rosa Salazar, Angelique Cabral, Constance Marie, Siddharth Dhananjay, Daveed Diggs
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
The Midnight Gospel, Glancy adında karakterimizin elinde bulunan arızalı bir çoklu evren simülatörü ile yaptığı uzay maceralarını konu ediniyor. Glancy uzay yayıncılığı ile farklı gezegenlerdeki yaşam formlarıyla röportaj yapmaktadır. Karakterimiz boyutlar ötesinde bulunan Kromatik Tarlasında konforlu bir evde yaşamaktadır. Glancy, tuhaf gezegenler arası yaptığı yolculuklarda ölüm, yaşam ve daha birçok konu hakkında sorularla hayatı varoluşsal sorguluyor. Adventure Time'ın yaratıcısı Pendleton Ward ve komedyen Duncan Trussell imzaları taşıyan The Midnight Gospel dizisini, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle 1080p kalitesinde Diziyou üzerinden izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Duncan Trussell, Phil Hendrie
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi
Love, Death & Robots; 2019 ABD yapımı animasyon bilim kurgu serisidir. Irkçılık, insan doğası ve savaş gibi konulara eğilen 18 kısa öyküden oluşan yapım, farklı boyutlarda animasyon teknikleri uygulanmış ve dünyanın farklı noktalarındaki ekipler tarafından ekranlara taşınmıştır. David Fincher, Joshua Donen, Jennifer Miller ve Tim Miller gibi isimler dizinin yapımcılığını üstlenmiştir. Robots, Cyborg Bounty Hunters, Gone Wild, Garbage Monsters, Werewolf Soldiers, Blood-Thirsty Demons From Hell, Gone Wild ve Alien Spiders gibi hikayelerden oluşan 185 dakikalık yapım; fantazi, bilim kurgu, komedi ve korku türlerini içinde barındıran, yetişkinlere hitap eden bir yetişkin dizisidir. Love, Death & Robots dizisini 1080p kalitesinde Türkçe ve İngilizce seçenekleriyle Diziyou üzerinden izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2019
Oyuncular :
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi
Solar Opposites, sitcom türünde Rick ve Morty'nin yaratıcıları Justin Roiland ve Mike McMahan imzaları taşıyan animasyon dizisidir. Gezegenleri yok olan bir uzay ailesi, Dünya'ya sığınmak zorunda kalır ve Orta Amerika'ya yerleşir. Amerika yaşam tarzına ve yeni dünyalarının standartlarına ayak uydurmaya çalışan aile bireyleri fikir ayrılıkları yaşarlar. Yumyulack ve Korvo tüketim çılgınlığından, çevre kirliliğinden ve insan zayıflıklarından şikayet ederken; Jesse ve Terry ise zararlı yiyecekler, televizyon, video oyunları ve eğlenceli aktivitelerle vakit geçirir.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular :
Tür : Animasyon, Komedi
Rick çatlak, parlak zekalı ve alkolik bir bilim adamıdır. Zamanının çoğunu peşinde sürüklediği Morty ile boyutlar arası yolculuklarda alternatif evrenleri keşfetmekle geçirmektedir. Profesör dede Rick ve torunu Morty’nin sınırları kestirilemeyen bol maceralı yolculukları, eğlence ile dolu olmasının yanı sıra derin psikolojik ve felsefi çıkarımlar yapılabilmesini mümkün kılan bir alt metine de sahiptir. Yapımcılığını Harmon'un üstlendiği dizi, senaryo tekniği ve müzikleriyle de dikkatleri üzerine çekerek son yılların en iyi çizgi filmi olma iddiasını koruyor.
Yapım Yılı : 2013
Oyuncular : Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori