Dizi Arşivi

(6.8)
Güney Kore kökenli web çizgi romanları için kullanılan Webtoon'da yer alan ve aynı adlı eserden uyarlan korku-gerilim türündeki dizi fantastik öğeleri de barındırıyor. Bir tarikat liderinin insanlara doğru çıkacak bir şekilde ölüm zamanlarını söylemeye başlamasıyla tam anlamıyla cehenneme dönen dünyada, doğaüstü varlıklar insanları kanlı bir şekilde cezalandırıp, cehenneme mahkûm etmektedir ve bu ortam ilahi adalet temelinde kurulan dinî bir gruba zemin hazırlar. Jung Jinsui, korku içindeki insanlara erdemli yaşamalarını öğütlerken yaşananlar büyük bir kargaşaya neden olur. Bir tarafta iblislerle mücadele için bilim ve teknolojiyi kullananlar diğer tarafta tanrı ile bağ kurup iblislerli yok etmeye çalışan gruplar boy gösterir.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Yoo Ah-in, Park Jeong-min, Kim Hyun-joo, Won Jin-a, Yang Ik-june
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Suç
(7.9)
Yakın arkadaş olan Family Guy'un senaristlerinden Andrew Goldberg ve komedyen Nick Kroll'un imzasını taşıyan dizide, New York şehrinin banliyölerinde, ergenlik çağına giren bir grup 7. sınıf öğrencisinin, bu çetrefilli dönemi apaçık bir şekilde ele alınıyor. Yetişkinler için hazırlanan bu animasyon dizisinde, ergenlik hormonları yüzünden alınan utanç verici kararların arkasında "Hormon Canavarları" bulunuyor. Başrollerimizin sürekli yanında olan Hormon Canavarları, vücutta yaşanan değişimleri, cinsel uyarılma gibi konuları, her konuyu sekse bağlayarak ve hayatlarının merkezine artık sadece cinselliği koyarak inceliyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Nick Kroll, John Mulaney, Fred Armisen, Jordan Peele, Jason Mantzoukas
Tür : Animasyon, Komedi
Bir çok ödülün yanı sıra, arka arkaya beş yıl en iyi komedi dizisi dalında Emmy ödülü kazanan sitcom, mockumentary yani sahte belgesel denilen, oyuncuların bazen kameraya doğrudan konuşması tarzında çekilmiştir. Dizide üç aile ve üç farklı yaşam anlatılıyor. Birbiriyle ilişkili bu üç ailenin babası Jay Pritchett ve onun çocukları Claire Dunphy ile Mitchell Pritchett'in ailelerinin yaşamlarına odaklanılıyor. Aile babası Jay, Gloria adında genç bir Latinle evlidir. Gloria'nın ilk evliliğinden oğlu onlarla yaşamaktadır. Jay'in kızı Claire Phil adında emlak acentesi olan cool baba ile evlidir ve üç çocukları vardır. Jay'in eşcinsel oğlu Mitchell, Cameron ile evlidir ve Vietnamlı bir kız çocuğunu evlat edinirler. Böyle bir ailede sıradan bir gün bile oldukça ilginç geçmektedir.
Yapım Yılı : 2009
Oyuncular : Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson
Tür : Komedi
(9.4)
League of Legends yaratıcılarının imzasını taşıyan animasyon dizisi, rüya gibi olan ütopik şehir Piltover ile yeraltı dünyası Zaun arasındaki zorlu çatışmanın ortasında, iki efsanevi kahramanın doğuş hikayesi ile başlıyor. Powder (Jinx) ve Vi, ailelerini şehirlerarası savaşta kaybeden ve Vander tarafından evlat edinilen iki kız kardeştir. Dizide birbirinden kopan bu kız kardeşlerin, savaşın farklı taraflarında savaşmasının yanı sıra, iki şehir arasındaki pek çok farklı yön anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Hailee Steinfeld, Ella Purnell, Katie Leung, Kevin Alejandro, Jason Spisak
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
(7.9)
Tüm dünyada izlenmesi giderek artan Güney Kore dizilerinin bir örneği olan dizide, Yoon Ji-Woo adında, babasının gizemli ölümünün intikamını almak isteyen bir genç kadına odaklanılıyor. Babasının ölüm nedenini ortaya çıkarmak isteyen Yoon, Dongcheonpa adında Kore'deki en büyük uyuşturucu karteline katılır. Asıl amacının ne olduğu asla anlaşılmayan ve bu çetenin patronu olan Choi Moo Jin, Yoon'un bir polis memuru olarak kılık değiştirmesine yardım eder. Böylece köstebek olarak polis teşkilatına giren Yoon, bir yandan babasının cinayetini araştırırken, bu ikili hayatı beklenmedik şekilde birbirine karışmaya başlar ve işler giderek karmaşıklaşır.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Han So-hee, Park Hee-soon, Ahn Bo-hyun, Kim Sang-ho, Lee Hak-joo
Tür : Aksiyon, Dram, Gizem, Macera, Suç
(8.2)
Matilda adında eski mahkum bir kadın, 1955 yılındaki en önemli gece kulüplerinden birinde çalışmaktadır. Raşel adında bir kızı vardır ve hapisten çıkana kadar kendisinin varlığından bihaberdir. Matilda, kızı Raşel ile iyi bir ilişki kurmaya çabalarken, onu Fıstık İsmet adındaki Pera'nın belalısı olan adamdan uzak tutmaya çalışır. Tüm bunlar arasında, çalıştığı gece kulübünün patronu Orhan, kulübün yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim'in egoları ile mücadele ederek, çalışanlar için çok zorlu olan ortam zamanla sıcak bir yuvaya dönüşür.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Fırat Tanış, Asude Kalebek, Salih Bademci
Tür : Dram
Bir Japon çizgi romanından uyarlanan Death Note dizisi, onyedi yaşında lise son sınıf öğrencisi olan Yagami Light'ın, bir şinigaminin (ölüm meleği) düşürdüğü olağan üstü özelliklere sahip bir defteri, 'Ölüm Defteri'ni bulduktan sonra yaşantısının değişimini anlatıyor. Üniversite sınavına hazırlanan, yetenekli ve zeki bir öğrenci olan Light, hayatı sıkıcı bulmakta ve zevk almamaktadır. Bir gün üzerinde “Death Note” yazan bir defter bulur ve incelemeye başlar. Deftere yazılan ismin öleceğini öğrenir ve doğruluğunu test etmeye karar verir. Bir suçlunun ismini yazar ve haberlerde o kişinin öldüğünü görür. Bunun üzerine oldukça şaşırmış olan Yagami, defterin gücü sayesinde neler yapabileceğini farkederek kendi dünyasını yaratmak için suçluların peşine düşer.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Mamoru Miyano, Noriko Hidaka, Nozomu Sasaki
Tür : Animasyon, Gizem
(8.6)
Jeff Lindsay'in Darkly Dreaming Dexter adlı romanından uyarlanarak çekilen, Emmy ve Altın Küre ödüllü dizi Miami'de geçiyor ve Miami polis teşkilatında kan uzmanı olarak çalışan, Dexter adlı bir seri katilin yaşamı anlatılıyor. İşinde uzman bir seri katil olan Dexter, bir yandan da hemen herkesin çok sevdiği, sosyal biridir. Üç yaşında bir bebekken annesi öldürülen Dexter'ı, Miami polis memuru Harry Morgan evlat edinmiştir. Harry ve eşi Doris, Dexter'ın çocukluğunda hayvanları öldürme isteğini gözlemlemişlerdir. Harry'nin Dexter'a rehber olmasıyla, Dexter kendi ahlak anlayışını oturtur ve yakalanmaz. O, yalnızca suçlu olduğundan emin olduğu katilleri öldüren bir seri katildir.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Geoff Pierson, David Zayas, James Remar
Tür : Dram, Gizem, Suç
(8.8)
Amerikan yapımı sitcom türünde, 62 Primetime Emmy Ödülüne aday gösterilmiş ve 2002'de sekizinci sezonuyla "En İyi Komedi Dizisi" ödülünü kazanmış olan dizi, 20'li yaşlarında hepsi birbirinden farklı karakterde olan 3 kadın ve 3 erkek karakterden oluşan arkadaş grubunun yaşadıklarını anlatıyor. Komedi dizilerinde genelde belirli bir mekan olur, burada da olaylar genelde New York'ta Central Perk Cafe adlı bir kahvecide geçiyor. Kendi düğününden kaçıp, New York'ta bir restoranda aşçı olduğunu bildiği çocukluk arkadaşı Monica Geller'ın yanına giden Rachel Green, Monica'nın ev arkadaşı olur ve onun arkadaş grubuna katılır. Gruptaki Monica'nın ağabeyi Paleontolog Ross, Ross'un üniversiteden oda arkadaşı ve Monica'nın komşusu olan Chandler, ünlü olmaya çalışan aktör Joey Tribbiani, masöz ve müzisyen Phoebe ve Rachel'ın, New York'ta yaşadıkları komik, hareketli, eğlenceli ve hayat dolu maceraları ile dostluk bağları, harika bir mizahla işleniyor.
Yapım Yılı : 1994
Oyuncular : Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry
Tür : Dram, Komedi
Reynhold Industries adlı bir İngiliz şirketinin bodrum katında, Information Technology (IT) departmanında çalışan asosyal ikili Roy ve Moss, şirket çalışanlarına bilgisayar ile ilgili teknik destek sağlamaktadırlar. Bilgisayar konusunda hiç bir şey bilmeyen Jen, kariyerinde yükselmeyi hedeflerken birden kendini iş başvurusu yaptığı şirketin Bilgi İşlem departmanında buluverir. Şirkette diğer birimlerden uzak bir şekilde çalışmaktan memnun olan Roy ve Moss, birimlerine bir anda yönetici olarak gelen Jen'i yadırgarlar, hatta başlarda hayatı ona zindan ederler. Neyseki kısa bir süre sonra ortak bir dil yaratabilip, Jen insan ilişkilerini, Roy ve Moss IT işlerini hallederek bir denge sağlamış olurlar. Roy ve Moss rahatlarının bozulmaması için uğraşırken, Jen departmanın saygınlığını artırmaya çalışmaktadır.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Matt Berry
Tür : Komedi
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori