Dizi Arşivi

(6.8)
Güney Kore kökenli web çizgi romanları için kullanılan Webtoon'da yer alan ve aynı adlı eserden uyarlan korku-gerilim türündeki dizi fantastik öğeleri de barındırıyor. Bir tarikat liderinin insanlara doğru çıkacak bir şekilde ölüm zamanlarını söylemeye başlamasıyla tam anlamıyla cehenneme dönen dünyada, doğaüstü varlıklar insanları kanlı bir şekilde cezalandırıp, cehenneme mahkûm etmektedir ve bu ortam ilahi adalet temelinde kurulan dinî bir gruba zemin hazırlar. Jung Jinsui, korku içindeki insanlara erdemli yaşamalarını öğütlerken yaşananlar büyük bir kargaşaya neden olur. Bir tarafta iblislerle mücadele için bilim ve teknolojiyi kullananlar diğer tarafta tanrı ile bağ kurup iblislerli yok etmeye çalışan gruplar boy gösterir.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Yoo Ah-in, Park Jeong-min, Kim Hyun-joo, Won Jin-a, Yang Ik-june
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Suç
(9.4)
League of Legends yaratıcılarının imzasını taşıyan animasyon dizisi, rüya gibi olan ütopik şehir Piltover ile yeraltı dünyası Zaun arasındaki zorlu çatışmanın ortasında, iki efsanevi kahramanın doğuş hikayesi ile başlıyor. Powder (Jinx) ve Vi, ailelerini şehirlerarası savaşta kaybeden ve Vander tarafından evlat edinilen iki kız kardeştir. Dizide birbirinden kopan bu kız kardeşlerin, savaşın farklı taraflarında savaşmasının yanı sıra, iki şehir arasındaki pek çok farklı yön anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Hailee Steinfeld, Ella Purnell, Katie Leung, Kevin Alejandro, Jason Spisak
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
Ünlü vampir avcısı Abraham Van Helsing'in kanından gelen Vanessa Helsing, dünyanın sonunun nasıl olacağı ile ilgili bir kabus görür. Gördüğü şeyler bir bir gerçekleşmeye başlar ve gördüklerinin yalnızca rüya olmadığını anlar. Amerika Birleşik Devletleri'nde patlayan bir yanardağ ile insanların bir kısmı mutasyona uğrar ve vampire dönüşür. Atmosferde bir toz tabakası oluştuğu için zamanla güneş ışığı vampirleri etkilememeye başlar. Böylece oluşan kaosta dünyayı ele geçiren vampirleri durdurabilecek tek kişi, kanından gelen üstün yetenek ve güçleriyle Vanessa Helsing'tir.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Christopher Heyerdahl, Rukiya Bernard, Aleks Paunovic, Kelly Overton
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem, Macera
Daniel Abraham ve Ty Franck'ın aynı adı taşıyan roman serisine dayanan bilimkurgu dizisi, insanlığın güneş sistemini, Mars'ı, Ay'ı, Asteroit Kuşağını ve ötesini kolonileştirdiği iki yüzyıl sonrası gelecekte geçiyor. Satürn'ün halkaları ile Kuşaktaki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayı olan Jim Holden, mürettebatı ile birlikte Scopuli adında terkedilmiş bir gemi bulur. Jim bu gemiyi oraya kimin ve neden bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır. Deneyimli bir detektif olan David Miller ise zengin bir ailenin kayıp kızını aramaktadır ve bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. David ipuçlarını takip ederek Scopuli'ye varır ve tüm olup bitenin anahtarının, aradığı kızla ilgisi olduğunu anlar. İnsanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya kalan kahramanlarımız olayı araştırmaya devam edecektir.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem
İnsanların ve uzaylıların beraber yaşadığı uzak bir gelecekte geçen animasyon dizide, 5 yıl bir uzay gemisine kapatılıp, hasar gören uyduları tamir etme cezası alan mahkum Gary ve yaşadıkları anlatılıyor. Gary, evrenin koruyucu ekibi Infinty Guard üyesi olan Quinn'i gördüğü anda aşık olup, bir Infinty Guard pilotunun üniformasını giyerek, yanlışlıkla bir meksikalı aile lokantasını ve 92 Infinty Guard savaş gemisini patlatarak uzay hapishanesine girmiştir. Bu gemide Gary'ye, geminin kontrolünü sağlayan Hue ve aklını kaçırmasın diye arkadaşlık etmesi için verilen KVN adında iki yapay zeka eşlik etmektedir. Gary bir gün yine uydu tamirindeyken Mooncake ismini verdiği yeşil bir canlı formu yüzüne çarpar ve olaylar iyice farklılaşmaya başlar.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Fred Armisen, Tom Kenny, Olan Rogers, Coty Galloway, Tika Sumpter
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
Orta Çağ krallığı Dreamland'de, oranın kralı olan babası tarafından daha önce hiç görmediği bir prens olan Bentwood Prensi Guysbert ile evlenmeye zorlanan Bean, kendi düğün töreninden kaçar. Kim olduğunu çözmeye çalışan, kendi kaderini çizmek isteyen Bean, kendisine hediye olarak gönderilen kişisel iblis Luci ve düğünden kaçmak için kargaşa yaratmaya yardım eden arkadaş canlısı elf Elfo ile birlikte gerçek dünyaya adım atar. Canavarlar, cinler, mitolojik yaratıklar, iblisler, troller, morslar gibi fantastik yaratıklarla dolu dünyada, gereğinden fazla mutlu şehrinde daha fazla yaşamak istemeyen bir elf, dünyadaki tüm hastalıkları yok edip yerine daha kötülerini getirmek isteyen Luci ve saray yaşamının getirdiği lükslerle yaşamak istemeyen çılgın bir prensensin oluşturduğu eğlenceli takımın maceraları için bu diziyi izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Abbi Jacobson, Nat Faxon, Eric André, Noel Fielding
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem, Komedi, Macera
Jacques Lob Le Transperceneige'nin aynı adlı grafik romanından uyarlanan 2013 yapımı filmin diziye uyarlamasıdır. 2027 yılında geçen dizide, küresel ısınmaya çare aranırken başarısız olan deney sonucunda, dünyanın sınırsız çorak arazilerle ve buzla kaplandığı zorlu bir dönemin 7 yıl sonrası anlatılıyor. Yaşanan felaketlerden sonra hayatta kalmayı başaran az sayıda insan ırkı, Snowpiercer olarak bilinen bir trende, devamlı hareket halinde dünyayı dolaşmaktadır. Dünyadaki sıcaklığın yaşanabilir hale gelmesini bekleyen insanlar, bu devasa trende bile sınıf farklılığını bariz yaşamaktadır. Pek çok adaletsiz durum, zorlu koşullar ve farklı olanaklar oldukça güçlü hissedilmektedir. Trenin ön tarafında bütün kaynakları rahatça tüketen elitler ile arka vagonlarda kötü koşullarda çalışan yoksulların mücadelesini anlatan dizi, kıyamet sonrası distopik gerilim türünde sevilen bir örnektir.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Alison Wright, Iddo Goldberg
Tür : Bilim Kurgu, Fantazi
(8.4)
Marvel evreninin fesatlık tanrısı olarak bilinen ve Thor’un kardeşi olan Loki, “Avengers: Endgame” filminde, büyük bir güce sahip Tesseract ile birlikte Avengers ekibinin elinden kaçmıştı. Uzay zaman arası yolculuk yapan Loki, kendini ıssız bir çölde bulur. Türlü tehlikeler arasında kalan Loki, kendisi hakkında pek çok şey bilen TVA (Time Variance Authority) "Zaman Varyansı Birliği" tarafından yakalanır. Ancak Loki her zamanki gibi türlü numaralar ve fikirlerle doludur. Dizinin showrunner koltuğunda Rick and Morty'nin senaristi Michael Waldron oturuyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Tom Hiddleston, Owen Wilson, Sophia Di Martino, Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
(8.1)
The Sandman adlı çizgi roman serisinden esinlenilen Lucifer dizisi; Cehennem Efendisi, mutsuz ve sıkılan Lucifer'ın, insan dünyasına gelmek için tahtını boş bırakmaya karar vermesiyle birbiri ardına gelen olayları anlatıyor. Lucifer, ruhlara işkence yapan, en yakın arkadaşı ve yardımcısı olan iblis Mazikeen ile birlikte ihtişamlı ve ışıltılı, düşmüş melekler şehri Los Angeles'a yerleşirler. Karizmatik ve büyüleyici bir milyarder olan Lucifer Morningstar, kendine ait gece kulübü Lux'ı işletirken, eğlence ve çılgın partiler vermektedir. Lux'ın dışında bir cinayet olması sebebiyle Los Angeles Polis Departmanı dedektifi Chloe Decker ile tanışırlar. Lucifer'ın en derin ve gizli arzuları öğrenme yeteneğinden etkilenen dedektif, Lucifer'dan danışmanlık ister ve olaylar gelişir.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt
Tür : Bilim Kurgu, Fantazi, Suç
1978'de Glen A. Larson tarafından yaratılan Battlestar Galactica televizyon dizisinin, David Eick ve Ronald D. Moore tarafından oluşturulan yeni nesil uyarlaması olan dizi, askerî bilim kurgu ve drama türünde. Kobol adlı gezegende yaşamlarını sürdüren insanlık uzun yıllar önce gezegenden ayrılmak zorunda kalır. Galactica adlı savaş gemileriyle uzayın derinliklerinde süzülen insan ırkı, yeni bir yuva arayışındadır. Çünkü insanların kendi yaptığı yapay zeka ve makine birleşimi Cylonlar, insanlarla eşit haklara sahip olmak ister ve ayaklanıp insan ırkına savaş açar. Nüfusu epey azalan insanların bir kısmı kendi yolunu çizmeye karar verir, kalanlar da uzun bir arayıştan sonra buldukları 12 gezegenden oluşan bir galaksiye yerleşir. Bu gezegen sonrası kolonilere ayrılırlar. Kendi yolunu çizmek için ayrılan topluluğa da 13. Koloni derler. Cylonlar'ın 12 Koloniye saldırmasının ardından yalnız bir savaş gemisi kurtulmayı başarır. Kayıp gezegen Dünya’yı bulmak için harekete geçen komutan William Adama ve görevi tamamlamaya çalışan mürettebat birçok sorunla karşılaşacaktır. Pek çok ödül ve ödül adaylığı bulunan Battlestar Galactica adlı diziyi, Diziyou ile Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle, 1080p kalitesinde izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2004
Oyuncular : Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, Katee Sackhoff, James Callis
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori