Dizi Arşivi

(7.9)
Yakın arkadaş olan Family Guy'un senaristlerinden Andrew Goldberg ve komedyen Nick Kroll'un imzasını taşıyan dizide, New York şehrinin banliyölerinde, ergenlik çağına giren bir grup 7. sınıf öğrencisinin, bu çetrefilli dönemi apaçık bir şekilde ele alınıyor. Yetişkinler için hazırlanan bu animasyon dizisinde, ergenlik hormonları yüzünden alınan utanç verici kararların arkasında "Hormon Canavarları" bulunuyor. Başrollerimizin sürekli yanında olan Hormon Canavarları, vücutta yaşanan değişimleri, cinsel uyarılma gibi konuları, her konuyu sekse bağlayarak ve hayatlarının merkezine artık sadece cinselliği koyarak inceliyor.
Yapım Yılı : 2017
Oyuncular : Nick Kroll, John Mulaney, Fred Armisen, Jordan Peele, Jason Mantzoukas
Tür : Animasyon, Komedi
Bir çok ödülün yanı sıra, arka arkaya beş yıl en iyi komedi dizisi dalında Emmy ödülü kazanan sitcom, mockumentary yani sahte belgesel denilen, oyuncuların bazen kameraya doğrudan konuşması tarzında çekilmiştir. Dizide üç aile ve üç farklı yaşam anlatılıyor. Birbiriyle ilişkili bu üç ailenin babası Jay Pritchett ve onun çocukları Claire Dunphy ile Mitchell Pritchett'in ailelerinin yaşamlarına odaklanılıyor. Aile babası Jay, Gloria adında genç bir Latinle evlidir. Gloria'nın ilk evliliğinden oğlu onlarla yaşamaktadır. Jay'in kızı Claire Phil adında emlak acentesi olan cool baba ile evlidir ve üç çocukları vardır. Jay'in eşcinsel oğlu Mitchell, Cameron ile evlidir ve Vietnamlı bir kız çocuğunu evlat edinirler. Böyle bir ailede sıradan bir gün bile oldukça ilginç geçmektedir.
Yapım Yılı : 2009
Oyuncular : Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson
Tür : Komedi
(8.8)
Amerikan yapımı sitcom türünde, 62 Primetime Emmy Ödülüne aday gösterilmiş ve 2002'de sekizinci sezonuyla "En İyi Komedi Dizisi" ödülünü kazanmış olan dizi, 20'li yaşlarında hepsi birbirinden farklı karakterde olan 3 kadın ve 3 erkek karakterden oluşan arkadaş grubunun yaşadıklarını anlatıyor. Komedi dizilerinde genelde belirli bir mekan olur, burada da olaylar genelde New York'ta Central Perk Cafe adlı bir kahvecide geçiyor. Kendi düğününden kaçıp, New York'ta bir restoranda aşçı olduğunu bildiği çocukluk arkadaşı Monica Geller'ın yanına giden Rachel Green, Monica'nın ev arkadaşı olur ve onun arkadaş grubuna katılır. Gruptaki Monica'nın ağabeyi Paleontolog Ross, Ross'un üniversiteden oda arkadaşı ve Monica'nın komşusu olan Chandler, ünlü olmaya çalışan aktör Joey Tribbiani, masöz ve müzisyen Phoebe ve Rachel'ın, New York'ta yaşadıkları komik, hareketli, eğlenceli ve hayat dolu maceraları ile dostluk bağları, harika bir mizahla işleniyor.
Yapım Yılı : 1994
Oyuncular : Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry
Tür : Dram, Komedi
Reynhold Industries adlı bir İngiliz şirketinin bodrum katında, Information Technology (IT) departmanında çalışan asosyal ikili Roy ve Moss, şirket çalışanlarına bilgisayar ile ilgili teknik destek sağlamaktadırlar. Bilgisayar konusunda hiç bir şey bilmeyen Jen, kariyerinde yükselmeyi hedeflerken birden kendini iş başvurusu yaptığı şirketin Bilgi İşlem departmanında buluverir. Şirkette diğer birimlerden uzak bir şekilde çalışmaktan memnun olan Roy ve Moss, birimlerine bir anda yönetici olarak gelen Jen'i yadırgarlar, hatta başlarda hayatı ona zindan ederler. Neyseki kısa bir süre sonra ortak bir dil yaratabilip, Jen insan ilişkilerini, Roy ve Moss IT işlerini hallederek bir denge sağlamış olurlar. Roy ve Moss rahatlarının bozulmaması için uğraşırken, Jen departmanın saygınlığını artırmaya çalışmaktadır.
Yapım Yılı : 2006
Oyuncular : Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Matt Berry
Tür : Komedi
(8.8)
Jerry Seinfeld'ın ana karakter olduğu, Larry David ve Jerry Seinfeld tarafından yaratılmış olan Emmy Ödüllü Amerikan sitcom dizisinde, hayatın sıradan anlarında gelişen anlık komedi anlayışı vardır. Jerry komedyenlik yaparak geçimini sağlayan, aşırı düzen meraklısı biridir. Hatta bu düzen merakı bazen rahatsız edici dereceye varır. Genellikle kolay bir şekilde ilişkiye başlasa da nedensiz biten ilişkileri sık sık olmaktadır. Komedi dizilerinin genelinde ana karakterler belli bir yerde toplanır ve bu dizide o mekan Jerry'nin evidir. Jerry ve George Costanza, Elaine Benes ve Cosmo Kramer isimli arkadaşları ile yaşadıkları konu edinilen dizi, New York'un Batısında geçse de Los Angeles, Kaliforniya’da çekilmiştir.
Yapım Yılı : 1989
Oyuncular : Jerry Seinfeld, Jason Alexander, Michael Richards, Julia Louis-Dreyfus
Tür : Komedi
(7.5)
Yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer'in yaptığı dizi, örnek bir öğrenci ile dört uyumsuz ve asi öğrencinin okudukları lisede yaşadıkları etrafında dönüyor. Farklı nedenlerle okul idaresiyle problem yaşayan Sinan, Kerem, Eda ve Osman bir çok kez okuldan atılma tehlikesiyle karşı karıya kalmış ve tüm öğretmenleri kendilerinden bıktırmışlardır. Okul müdürü Necdet bu dört öğrenciyi okuldan atmak için hata yapmalarını beklerken, Burcu öğretmen onların atılmaması için çabalayan tek öğretmendir. Dört yaramaz öğrenciye şans verilmesi gerektiğine inanan Burcu öğretmenin tayini çıkmıştır ve öğrenciler bunu öğrendikten sonra gitmesini engellemek için bir plan yaparlar. Burcu öğretmeni okulun asi beden eğitimi öğretmeni Kemal'e aşık edebilirlerse belki gitmemek için bahanesi olur diye umutlanırlar ve okulun örnek öğrencilerinden Işık'ı yardımcı olması için ikna ederler.
Yapım Yılı : 2020
Oyuncular : İpek Filiz Yazıcı, Kaan Urgancıoğlu, Selahattin Paşalı, Pınar Deniz, Müfit Kayacan
Tür : Dram, Komedi
Justin Spitzer tarafından yazılan dizi St. Louis’te Cloud 9 adlı bir megamarkette görev yapan farklı karakterdeki çalışanların aile sıcaklığındaki iş ortamlarını anlatıyor. Çalışanların müşterileriyle yaşadıkları zorlu pazarlıklar, çalınan eşyalar, soygunlar, mağaza içinde kaybolan çocuklar gibi yüzlerce problemle uğraşmaları gerekirken bir yandan da birbirleriyle uğraşmak zorundadırlar. Tüm bunların yanında müşterilere iyi hizmet ederek eninde sonunda güzel bir aile ortamı kurmayı başaran çalışanların aralarındaki ilişki oldukça komik.
Yapım Yılı : 2015
Oyuncular : Ben Feldman, Lauren Ash, Colton Dunn, Nico Santos, Nichole Sakura
Tür : Komedi
Carter Bays ve Craig Thomas adındaki iki arkadaş, New York'ta yaptığımız aptalca şeyler ve arkadaşlarımız hakkında yazalım demiş ve kendilerinden esinlenerek diziyi yaratmışlardır. Bays'tan esinlenilen karakter Ted, Thomas ve eşinden esinlenilerek ise Marshall ve Lily karakterleri yaratılmıştır. Durum komedisi türündeki dizinin setlerinden biri olan, sıkça takıldıkları bar MacLaren's, New York'taki McGee's adlı bir bardan esinlenilmiş ve Bays'ın yardımcısı Carl MacLaren'den adını almıştır. Hatta bar çalışanlarından birine de adını vermiştir. Dizi 2030 yılında Ted Mosby adlı başrol karakterinin çocuklarına "Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım" demesiyle başlar ve 2005 yılına döner. Böylece diziye renk katan Barney ile Robin karakterleriyle ve ilişkilerle yaşanan anılar anlatılır.
Yapım Yılı : 2005
Oyuncular : Josh Radnor, Neil Patrick Harris, Jason Segel, Alyson Hannigan, Cobie Smulders
Tür : Komedi
İnsanların ve uzaylıların beraber yaşadığı uzak bir gelecekte geçen animasyon dizide, 5 yıl bir uzay gemisine kapatılıp, hasar gören uyduları tamir etme cezası alan mahkum Gary ve yaşadıkları anlatılıyor. Gary, evrenin koruyucu ekibi Infinty Guard üyesi olan Quinn'i gördüğü anda aşık olup, bir Infinty Guard pilotunun üniformasını giyerek, yanlışlıkla bir meksikalı aile lokantasını ve 92 Infinty Guard savaş gemisini patlatarak uzay hapishanesine girmiştir. Bu gemide Gary'ye, geminin kontrolünü sağlayan Hue ve aklını kaçırmasın diye arkadaşlık etmesi için verilen KVN adında iki yapay zeka eşlik etmektedir. Gary bir gün yine uydu tamirindeyken Mooncake ismini verdiği yeşil bir canlı formu yüzüne çarpar ve olaylar iyice farklılaşmaya başlar.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Fred Armisen, Tom Kenny, Olan Rogers, Coty Galloway, Tika Sumpter
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi, Macera
Orta Çağ krallığı Dreamland'de, oranın kralı olan babası tarafından daha önce hiç görmediği bir prens olan Bentwood Prensi Guysbert ile evlenmeye zorlanan Bean, kendi düğün töreninden kaçar. Kim olduğunu çözmeye çalışan, kendi kaderini çizmek isteyen Bean, kendisine hediye olarak gönderilen kişisel iblis Luci ve düğünden kaçmak için kargaşa yaratmaya yardım eden arkadaş canlısı elf Elfo ile birlikte gerçek dünyaya adım atar. Canavarlar, cinler, mitolojik yaratıklar, iblisler, troller, morslar gibi fantastik yaratıklarla dolu dünyada, gereğinden fazla mutlu şehrinde daha fazla yaşamak istemeyen bir elf, dünyadaki tüm hastalıkları yok edip yerine daha kötülerini getirmek isteyen Luci ve saray yaşamının getirdiği lükslerle yaşamak istemeyen çılgın bir prensensin oluşturduğu eğlenceli takımın maceraları için bu diziyi izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2018
Oyuncular : Abbi Jacobson, Nat Faxon, Eric André, Noel Fielding
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Gizem, Komedi, Macera
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori