Dizi Arşivi

(9.4)
League of Legends yaratıcılarının imzasını taşıyan animasyon dizisi, rüya gibi olan ütopik şehir Piltover ile yeraltı dünyası Zaun arasındaki zorlu çatışmanın ortasında, iki efsanevi kahramanın doğuş hikayesi ile başlıyor. Powder (Jinx) ve Vi, ailelerini şehirlerarası savaşta kaybeden ve Vander tarafından evlat edinilen iki kız kardeştir. Dizide birbirinden kopan bu kız kardeşlerin, savaşın farklı taraflarında savaşmasının yanı sıra, iki şehir arasındaki pek çok farklı yön anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Hailee Steinfeld, Ella Purnell, Katie Leung, Kevin Alejandro, Jason Spisak
Tür : Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantazi, Macera
Emmy ödüllü doğa bilimci David Attenborough tarafından sunulan yeni doğa belgeseli Life in Colour, renklerin farklı hayvanların yaşamlarında oynadığı rolü araştıran 3 bölümden oluşuyor. İnsan gözüyle görülemeyen ışık spektrumlarını yakalayan kameraların kullanımıyla hayvanların hayatları boyunca renkleri nasıl kullandıklarını, farklı türlerin renklerle olan karmaşık ilişkilerini anlamamıza olanak sağlıyor. Attenborough kariyerine 1950'lilerin başında başladığında böyle bir dizi yapmak istiyormuş fakat o günlerde sadece siyah-beyaz televizyon olmasından dolayı yapılamayan Life in Colour belgeseli aynı zamanda bir tutkunun gerçekleşmesi. Yürütücü yapımcılığını Sharmila Chowdhury, Stephen Dunlevy ve Colette Beaudry’nin üstlendiği, yönetmen koltuğunda Adam Geiger, Sally Thomson, Nick Green ve Bridget Appleby’nin oturduğu David Attenborough's Life in Colour dizisini Diziyou ile 1080p kalitesinde, İngilizce ve Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : David Attenborough
Tür : Belgesel
Bir oğlu olan bekar anne Louise, psikiyatrist David'in ofisinde çalışmaya başlar. Bir süre sonra kendini yeni patronu David ile ilişki yaşarken bulur. Ancak büyük bir problem vardır, David zaten evlidir. Bir süre sonra Louise ilişki yaşadığı patronunun karısı Adele ile de gizli ve beklenmedik bir arkadaşlık kurar. Kendini sapıkça zihin oyunları ve ilginç sırlarla dolu karanlık bir aşk üçgeninde bulan Louise'in hikayesinin anlatıldığı, Sarah Pinborough'un aynı adlı romanından uyarlan Behind Your Eyes dizisini 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou farkıyla izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Simona Brown, Eve Hewson, Tom Bateman, Robert Aramayo, Tyler Howitt
Tür : Dram
Ginny içine kapanık, olgun ve henüz 15 yaşında bir çocuktur. Ginny'nin annesi Georgia ise kızının aksine enerjik, karşı konulamaz, dışa dönük ve hareketli bir yaşam süren bir kadındır. Ginny çoğu zaman annesinden daha olgun hisseder kendini. Georgia tüm bu hareketli hayatı geride bırakıp çocuklarıyla yeni bir hayat kurmak ister. Bu yüzden de Ginny ve Austin'i alıp New England'a taşınır. Bu yeni hayatlarının çok daha güzel olacağına inanan Georgia’nın geçmişi kendisinin ve ailesinin yeni hayatları için bir tehdit haline gelecektir. Senaryosunu Sarah Lampert ve Debra J. Fisher’ın kaleme aldığı Ginny & Georgia dizisini, 1080p kalitesine, Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak Diziyou farkıyla izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Antonia Gentry, Brianne Howey, Mason Temple, Diesel La Torraca, Jennifer Robertson
Tür : Dram, Komedi
(6.8)
Güney Kore kökenli web çizgi romanları için kullanılan Webtoon'da yer alan ve aynı adlı eserden uyarlan korku-gerilim türündeki dizi fantastik öğeleri de barındırıyor. Bir tarikat liderinin insanlara doğru çıkacak bir şekilde ölüm zamanlarını söylemeye başlamasıyla tam anlamıyla cehenneme dönen dünyada, doğaüstü varlıklar insanları kanlı bir şekilde cezalandırıp, cehenneme mahkûm etmektedir ve bu ortam ilahi adalet temelinde kurulan dinî bir gruba zemin hazırlar. Jung Jinsui, korku içindeki insanlara erdemli yaşamalarını öğütlerken yaşananlar büyük bir kargaşaya neden olur. Bir tarafta iblislerle mücadele için bilim ve teknolojiyi kullananlar diğer tarafta tanrı ile bağ kurup iblislerli yok etmeye çalışan gruplar boy gösterir.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Yoo Ah-in, Park Jeong-min, Kim Hyun-joo, Won Jin-a, Yang Ik-june
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi, Gizem, Suç
(8.2)
Matilda adında eski mahkum bir kadın, 1955 yılındaki en önemli gece kulüplerinden birinde çalışmaktadır. Raşel adında bir kızı vardır ve hapisten çıkana kadar kendisinin varlığından bihaberdir. Matilda, kızı Raşel ile iyi bir ilişki kurmaya çabalarken, onu Fıstık İsmet adındaki Pera'nın belalısı olan adamdan uzak tutmaya çalışır. Tüm bunlar arasında, çalıştığı gece kulübünün patronu Orhan, kulübün yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim'in egoları ile mücadele ederek, çalışanlar için çok zorlu olan ortam zamanla sıcak bir yuvaya dönüşür.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Fırat Tanış, Asude Kalebek, Salih Bademci
Tür : Dram
(8.4)
Marvel evreninin fesatlık tanrısı olarak bilinen ve Thor’un kardeşi olan Loki, “Avengers: Endgame” filminde, büyük bir güce sahip Tesseract ile birlikte Avengers ekibinin elinden kaçmıştı. Uzay zaman arası yolculuk yapan Loki, kendini ıssız bir çölde bulur. Türlü tehlikeler arasında kalan Loki, kendisi hakkında pek çok şey bilen TVA (Time Variance Authority) "Zaman Varyansı Birliği" tarafından yakalanır. Ancak Loki her zamanki gibi türlü numaralar ve fikirlerle doludur. Dizinin showrunner koltuğunda Rick and Morty'nin senaristi Michael Waldron oturuyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Tom Hiddleston, Owen Wilson, Sophia Di Martino, Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Fantazi
(7.6)
Lupin, Senegalli bir göçmenin çocuğuna daha iyi bir gelecek sunmak için Fransa'ya çocuğuyla birlikte gelmesi ile başlıyor. Assane'nın babası, zengin ve güçlü işvereni Hubert Pellegrini tarafından pahalı bir elmas kolyeyi çalmakla suçlanır. Hapishane hücresinde utancından kendini asan babası, genç Assane'yı yetim bırakır. Babasının intikamını almak için kolları sıvayan Assane Diop, profesyonel bir hırsız ve kılık değiştirme ustası olur. Kibar hırsız Arsen Lüpen'den ilham alan Assane yirmi beş yıl sonra bu ustalıklarını kullanarak, Pellegrini ailesinden intikam almak için yola çıkar. George Kay ve François Uzan tarafından yaratılan Lupin dizisini 1080p kalitesinde, Türkçe ve İngilizce altyazı seçenekleriyle Diziyou üzerinden izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Omar Sy, Hervé Pierre, Nicole Garcia, Clotilde Hesme, Ludivine Sagnier
Tür : Dram, Gizem, Suç
Alissa Nutting'in aynı adlı romanından uyarlanan kara komedi türündeki dizide değişken, sosyopatik ve tatminsiz bir kişiliğe sahip teknoloji CEO'su milyarder Byron ile on sene süren bunaltıcı evliliğinden kaçan Hazel Green anlatılıyor. Hazel babasının yaşadığı yere doğru yola çıkar. Yolda kötü giden evliliğinden nihayet kurtulduğunu düşünürken kocasının beynine "The Made for Love" adını verdiği izleme cihazı yerleştirdiğini bilmiyordur. Byron bu cihaz sayesinde Hazel’in her adımını, her hissini ve düşüncesini bilmektedir. Absürt, karanlık ve alaycı bir şekilde boşanma ve intikam hikayesi işlenen Made for Love dizisini, Türkçe ve İngilizce yazı seçenekleriyle, 1080p kalitesinde Diziyou ile izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Cristin Milioti, Billy Magnussen, Ray Romano, Dan Bakkedahl, Noma Dumezweni
Tür : Bilim Kurgu, Fantazi, Komedi
(8.6)
Stephanie Land'in "Maid: Hard Work, Low Pay, and a Mother's Will to Survive" adlı çok satan kitabından esinlenilen dizide Alex, problemli ve yoksullukla baş eden bir ailede yetişmiş, psikolojik olarak yıpranmış genç bir annedir. Şiddet dolu ilişkisinden kaçıp, çocuğuna güzel bir gelecek inşa etmek isteyen Alex, sosyal hizmetlerden yardım ister. Geçimini zor da olsa sağlamak, kızı Maddy'ye iyi bir hayat vermek isteyen Alex hizmetçilik yapmaya başlar. Yapımcı koltuğunda Shameless ve Promising Young Woman dizilerinin yapımcısı olan dizide, istismar, yokluk ve her şeye rağmen kendini tanımaya çalışan, kendi hayallerini de unutmayan genç bir kadının dayanıklılıkla ilgili hikayesi anlatılıyor.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Margaret Qualley, Nick Robinson, Anika Noni Rose, Andie MacDowell, Tracy Vilar
Tür : Dram
Filtrele105 dizi
Yapım YılıMin IMDb PuanıDizi Adı FiltresiKategori